موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/144745 :کد

وزیر دفاع:

دشمنان در موضع ضعف قرار گرفته اند

  یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ — ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۱۰۸   
 تحلیل ایران -دشمنان در موضع ضعف قرار گرفته اند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: به برکت خون شهدا و پیشرفت های در عرصه علمی و دفاعی و ارتقای قدرت بازدارندگی، دشمنان نظام اسلامی در موضع ضعف قرار گرفته اند.

به گزارش تحلیل ایران، از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» با حضور در جمع فرهیختگان و دانشگاهیان و نخبگان دانشگاه شیراز و آزمایشگاه های تحقیقاتی وزارت دفاع افزود: دانشگاه از دیرباز منشا اغلب تحولات و پیشرفت ها در جوامع بوده و امروز به برکت انقلاب اسلامی نقش دانشگاه در پیشرفت و توسعه علوم در عرصه های مختلف کشور بسیار پررنگ و حائز اهمیت است.
وزیر دفاع تاکید کرد بخش دفاعی کشور با توجه به مسئولیت مهم خود در استقرار امنیت به عنوان نیاز اولیه جامعه انسانی پیشرفت های خود را مرهون نخبگان متعهد و متخصصان دلسوز است.
امیر سرتیپ حاتمی اظهارداشت: یکی از دستاوردهای ارزشمند نظام جمهوری اسلامی قطع وابستگی به استکبار و سایر کشور در زمینه بهداشت و امنیت بوده است که نقش دانشگاهیان در تحقق این موضوع بسیار تعیین کننده بوده است.
وی به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) با موضوع امنیت و سلامت اشاره و خاطرنشان کرد: «امنیت» و «سلامت» از نیازهای اولیه بشر محسوب می شود که در صورت برقراری انسان اهمیت آن را درک نمی کند اما به محض مواجه با مخاطره ای اهمیت این دو مقوله حیاتی ملموس و کاملا قابل درک می شود.
وی با یادآوری ظرفیت های علمی ایجاد شده در کشور طی چهار دهه گذشته گفت: ما امروز یک میلیون دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا و اعضا هیات علمی داریم و اگر یک هزار ساعت ظرفیت پژوهشی برای هر کدوم از این افراد درنظر گرفته شود در واقع یک میلیارد ساعت ظرفیت پزوهشی ایجاد شده است و اگرحدود 40درصد این ظرفیت را در بخش فنی و مهندسی در نظر بگیریم به عبارتی 350 میلیون ساعت ظرفیت ایجاد می شود که در حال حاضر بهره ما از این ظرفیت در کشور حدود یک درصد است و البته این محاسبات منهای ظرفیت های فرهنگی و آموزشی و سایر ظرفیت های کشور است.
وزیر دفاع با بیان این که باید از ظرفیت تحقیقاتی دانشگاه نهایت بهره را برد، اظهار داشت: انجام کارهای تحقیقاتی از طریق دانشگاه بسیار کم هزینه تر از سایر بخش های تحقیقاتی کشور است چرا که دانشجویان در دوران تحصیل خود ضمن برخورداری از آموزش های تخصصی می توانند از طریق ارائه رساله کمک شایانی به پیشبرد اهداف کشور کرده و باعث بوجود آمدن منابع پایدار در حوزه تحقیقات شوند.
امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با حضور در آزمایشگاه های تحقیقاتی وابسته به وزارت دفاع در سخنانی به نقش حساس و خطیر آزمایشگاه های تحقیقاتی در حفظ و ارتقای قدرت بازدارندگی اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه های تحقیقاتی باید بادرک درست و صحیح از اتفاقات و تحولات عرصه علم و فناوری دردنیا بتوانند نیازهای 30 ساله آینده بخش دفاعی را پیش بینی و در آن مسیر گام بردارند.
وی با یادآوری تحولات پر سرعت در عرصه علم و فناوری تأکید کرد: بازدارندگی باید لحظه به لحظه به روز و رصد شود و آزمایشگاه های تحقیقاتی نیز باید فناوری های مورد نیاز آینده را پیش بینی و در آن مسیر حرکت کنند.
وزیر دفاع با بیان این که نقش آزمایشگاه های تحقیقاتی در سراسر دنیا یک نقش تعیین کننده در پیشبرد سیاست ها و راهبرد ها است، افزود: سیاست امروز ایران اسلامی سیاست بازدارندگی است و این جزء ارزش های اعتقادی و ملی ما محسوب می شود.
امیر سرتیپ حاتمی در همین زمینه اضافه کرد: اگر دشمنان لحظه ای احساس کنند ما در موضع ضعف قرار گرفته ایم توطئه شوم خود را همچون دوران دفاع مقدس در قالب حمله نظامی بر ما تحمیل خواهند کد و امروز به برکت خون شهدا و پیشرفت های صورت گرفته در عرصه علمی و دفاعی و ارتقاء قدرت بازدارندگی دشمنان نظام اسلامی در موضع ضعف قرار گرفته اند.
وی با بیان این که رابطه مجموعه دفاعی با بخش دانشگاهی و تحقیقاتی یک رابطه از نوع نسل جدید است اظهار داشت: امروز نیمی از کارکنان شرکت صنایع الکترونیک ایران(صاایران) وزارت دفاع را محققین تشکیل می دهند و ما همواره به عنوان یک وزارتخانه پیشگام در عرصه پژوهش از این مراکز حمایت خواهیم کرد.

                               

وزارت دفاع     امیر حاتمی     امنیت            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :