موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بودجه 98

a/144782 :کد

اعتبارات

۴۲ هزار میلیارد تومان اعتبار متفرقه در لایحه بودجه ۹۸

  ﺳﻪشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ — ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۱۳۱   
 تحلیل ایران -۴۲ هزار میلیارد تومان اعتبار متفرقه در لایحه بودجه ۹۸

بررسی لایحه بودجه ۹۸ نشان می دهد، از ۴۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات متفرقه لحاظ شده در لایحه، فقط ۴هزارمیلیارد تومان به یارانه ها تعلق دارد و همچنین اعتبارات متفرقه نهادهای خاص با کاهش ۱۰۰ درصدی

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس لایحه بودجه 98، کل اعتبارات متفرقه در لایحه سال آینده حدد 42 هزار میلیارد تومان است که 4هزار میلیارد تومان به یارانه ها، 17.5 هزار میلیارد تومان به اعتبارات متمرکز درآمد هزینه،  13.5 هزار میلیارد تومان به اعتبارات ردیفهای موردی تعلق دارد. همچنین 6.5 هزار میلیارد تومان نیز برای سود و کارمزد وامها و تعهدات داخلی و خارجی لحاظ شده است.

اعتبارات متفرقه در لایحه بودجه 98 نسبت به قانون بودجه 97 حدود 2 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. اعتبارات متفرقه نهادهای خاص نیز از 12.8 هزار میلیارد تومان به صفر در لایحه بودجه 98 کاهش یافته است.

در لوایح بودجه سالانه، علاوه بر اعتباراتی که بر حسب امور، فصول و برنامه ها در قوانین بودجه طبقه بندی می شوند، بخشی از اعتبارات بودجه عمومی دولت در قالب "ردیف های متفرقه" لحاظ میشوند. اعتبارات متفرقه، اعتباراتی هستند که دولت به انجام آنها آگاهی دارد، اما به دلیل نامشخص بودن دستگاه های اجرایی هزینه کننده، در قالب امور، فصول و برنامه ذکر نمی شوند. اعتبارات متفرقه در طول سال اجـرای بـودجـه از طـریق تصویب نامه های هیات وزیران یا آیین نامه های مربوطه میان دستگاه های اجرایی هزینه کننده تقسیم می شود.

                               

اعتبارات     بودجه                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :