موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/144882 :کد

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر

آمادگی جهت خدمت رسانی به زائران ایرانی در سوریه

  یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ — ۰۹:۵۹
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -آمادگی جهت خدمت رسانی به زائران ایرانی در سوریه

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اشاره به اینکه سوریه در حال رسیدن به شرایط عادی برای اعزام زائران است،‌ گفت: در این زمینه صحبت‌هایی با دولت سوریه مطرح شده و ما در این زمینه آمادگی‌های لازم

محمدتقی حلی‌ساز رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اشاره به اقدامات جمعیت هلال‌احمر در ایام اربعین، اظهار داشت: این مأموریت بسیار سنگین بود و خوشبختانه خدمات قابل توجهی به زائران ارائه شد.

وی افزود: هنگام ثبت‌نام زائران برای سفر به کربلا حدود 5 هزار تومان برای ارائه خدمات درمانی از آنها دریافت شده است که قطعاً خدمات ارائه شده بیشتر از میزان دریافتی است و خوشبختانه خدمات بسیار خوبی به این افراد در ایام اربعین ارائه شد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اشاره به اینکه به طور کلی هلال‌احمر سه درمانگاه ثابت در کربلا، نجف و کاظمین دارد،‌گفت: بر اساس حجم زائران در طول سال هتل‌هایی برای ارائه خدمات اجاره می‌شود تا بتوانیم خدمات بیشتری را به زائران ارائه کنیم.

وی در مورد حج عمره گفت:‌در سه ماهه پایانی سال جاری قطع به یقین هیچگونه اعزامی به مکه و مدینه نداریم و برای سال آینده نیز این مسئله بستگی به روند اقدامات صورت گرفته دارد ولی به طور کلی چشم‌اندازی برای بازگشایی حج عمره نداریم.

حلی‌ساز در مورد اعزام زائران به سوریه گفت: در این زمینه صحبت‌هایی با دولت سوریه مطرح شده و ما در این زمینه آمادگی‌های لازم را داریم. به نظرمان سوریه در حال رسیدن به شرایط عادی برای اعزام زائران بوده و اگر بحث زیارت فراهم شود ما می‌توانیم خدماتی را در راستای اهداف جمهوری اسلامی ایران به زائران ارائه دهیم.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر در ارتباط با اینکه آیا پایگاه‌های درمانی هلال‌احمر در سوریه به دلیل جنگ در این کشور دچار آسیب شده است یا خیر، گفت: هلال‌احمر در سوریه ملکی نداشت و همه به صورت اجاره‌ای اداره می‌شد و در صورت ارائه مجدد خدمات پایگاه‌هایی به صورت استیجاری در نظر گرفته می‌شود.

وی در مورد تمهیدات نوروز برای زائران در کربلا و نجف گفت: هر ساله ایرانی‌های زیادی هنگام تحویل سال به عتبات عالیات سفر می‌کنند که پیش‌بینی می‌کنیم امسال نیز حدود ۱۰۰ هزار نفر از ایران به عتبات اعزام شوند بر همین اساس تمهیدات لازم پیش‌بینی شده و اقدامات مناسب را جهت کمک به زائران انجام می‌دهیم.

                               

هلال احمر     زائران                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :