موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/144895 :کد

ماهواره دوستی

مدل پروازی "ماهواره دوستی" تست شد

  یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -مدل پروازی "ماهواره دوستی" تست شد

دستیار رییس سازمان فضایی ایران خبر از انجام تست‌های عملکردی مدل پروازی "ماهواره دوستی" داد.

به گزارش تحلیل ایران؛ اعلام آمادگی مسئولان اجرایی کشور برای پرتاب "ماهواره دوستی" و "ماهواره پیام" به فضا و خبر انتقال این دو ماهواره به محل پرتاب، نگاه مردم را بار دیگر روانه آسمان کرده تا شاید برخلاف سال‌ها تأخیر و بی‌توجهی نسبت به این حوزه و توانمندی دانشمندان و متخصصان کشور، بار دیگر رونق کاری و همت فعالان این بخش به منصه ظهور برسد و آوازه ایران و ایرانی بار دیگر در جهان طنین‌انداز شود.

حال با توجه به قرار گرفتن در آستانه پرتاب این دو ماهواره به فضا، مینا بیات؛ دستیار رییس سازمان فضایی ایران خبر از تست مدل پروازی یکی از این ماهواره‌ها داده است.

وی با بیان اینکه بعد از چندین مانور شبکه ایستگاه‌های زمینی "ماهواره دوستی" و عملکرد آنها، روز گذشته تست‌های عملکردی مدل پروازی این ماهواره مجدداً انجام شد.

او ضمن تشکر از تمامی کسانیکه در این پروژه ملی عاشقانه و دلسوزانه زحمت کشیدند، گفت: خدا را شکر همکاری و همدلی بین دانشگاه شریف، پژوهشگاه فضایی ایران و همکاران بنده در سازمان فضایی ایران مثال‌زدنی بود.

بیات ادامه داد: خاطرات بسیار خوشی در زمان طراحی و ساخت این ماهواره دارم؛ چه شب‌ها که تا دیر وقت در کنار همکلاسی‌ها و هم‌دانشگاهی‌ها درگیر ساخت و تست بودیم؛ بعضی شب‌ها هم درگیر امتحانات و پروژه‌های دانشجویی و هم در حال کار روی ماهواره بودیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :