موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مسکن

a/14502 :کد

0

بهره برداری از ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر درکشور امکان پذیر نیست

  یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -بهره برداری از ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر درکشور امکان پذیر نیست

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تامین نشدن خدمات زیربنایی مهمترین مشکل طرح های مسکن مهر است و به همین علت اکنون بهره برداری از ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور امکان پذیر نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تامین نشدن خدمات زیربنایی مهمترین مشکل طرح های مسکن مهر است و به همین علت اکنون بهره برداری از 240 هزار واحد مسکن مهر در کشور امکان پذیر نیست.

 

احمد اصغری مهرآبادی افزود: طبق هماهنگی با وزارت نیرو قرار است در راستای سرعت بخشی در ارایه خدمات زیربنایی از محل فروش اراضی اقداماتی اساسی انجام گیرد.
مهرآبادی اضافه کرد: دولت در ساخت مسکن مهر باید خدمات زیربنایی و آماده سازی را انجام دهد ولی از محل اعتبارات دولتی نمی توان برای اجرای این طرح ها استفاده کرد.
وی همچنین از افزایش سقف تسهیلات بانکی برای تسریع در احداث مسکن مهر و پرداخت آن در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برنامه وزارت راه و شهرسازی اتمام طرح های مسکن مهر تا پایان سال آینده اعلام شده و بر همین اساس مشکل تسهیلات بانکی مسکن مهر در شورای پول و اعتبار رفع شده است.
مهرآبادی افزود: برای کل طرح ها، سقف تسهیلات از 250 میلیون ریال به 300 میلیون ریال افزایش یافته که این امر در کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی هم تأیید شده است و افزایش میزان تسهیلات پرداختی تا دو هفته آینده عملیاتی خواهد شد.
وی با تایید کمبود فضاهای آموزشی در محل های اجرای طرح مسکن مهر نیز بیان کرد: در همین راستا 400 باب مدرسه و 407 مسجد در طرح های مسکن مهر مناطق مختلف کشور در حال ساخت است که تاکنون 50 درصد آنها بهره برداری شده است.
مهرآبادی ادامه داد: همچنین ساخت یک هزار و 500 مدرسه در طرح های مسکن مهر کشور آغاز شده که دولت یک سوم هزینه آن را تقبل می کند و بقیه را استانها باید از محل منابع استانی تامین کنند.
به گزارش تحلیل ایران ، هم اکنون دو میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر در کشور در دست ساخت است.
احمد اصغری مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی برای بررسی و پیگیری پروژه های مسکن مهر به شهرستان مهاباد سفر کرده است.
مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و 116 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.
در شهرستان مهاباد سه هزار و 272 واحد مسکن مهر در قالب 39 تعاونی با 133 بلوک در حال احداث است که تاکنون بیش از 500 واحد آن به بهره برداری رسیده و مابقی از 73 تا 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

/ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :