موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خدمات بهداشتی

a/145081 :کد

سرپرست وزارت بهداشت

نظام ارجاع و اجرای پزشکی خانواده دو علت قبول سرپرستی وزارت بهداشت

  یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ — ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۳۳۶   
 تحلیل ایران -نظام ارجاع و اجرای پزشکی خانواده دو علت قبول سرپرستی وزارت بهداشت

سرپرست وزارت بهداشت گفت: جدی‌ترین علتی که بنده مسئولیت سرپرستی وزارت بهداشت را قبول کردم، استقرار نظام ارجاع و اجرای پزشکی خانواده در کشور بود.

به گزارش تحلیل ایران، سعید نمکی، سرپرست وزارت بهداشت اظهارداشت: نظام ارجاع، پزشکی خانواده، راهنماهای بالینی، پرونده الکترونیک سلامت و تغییر نظام پرداخت از FFS به DRG از تکالیف قانونی بود که در مواد مختلف برنامه پنجم توسعه وجود داشت که مغفول ماند و در سال دوم برنامه ششم توسعه که امسال است باید به این اهداف می رسیدیم.
 وی افزود: به عنوان فردی که متولی برنامه ریزی و بودجه ریزی نظام سلامت بوده ام از مناطق مختلف کشور که نظام ارجاع را به صورت آزمایشی اجرا می کنند بازدید کردم و امروز می توانم بگویم که در حال فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز هستیم و در حال تسریع برنامه های وزارت بهداشت برای اجرای این تکالیف قانونی هستیم.
سرپرست وزارت بهداشت بیان داشت: در سفر اخیرم به گرگان در جلسه ای 5.5 ساعته، وضعیت نظام ارجاع را بررسی کردیم. هفته آینده هم به استان مازندران سفر می کنم تا وضعیت پزشکی خانواده این استان بازدید و مشکلات را برطرف کنیم و به شما قول می دهم که تا پایان سال آینده، بخش عمده ای از کشور را تحت پوشش سیستم ارجاع و پزشکی خانواده، پرونده الکترونیک سلامت و راهنماهای بالینی ببریم.

 نمکی گفت: جدی‌ترین علتی که بنده مسئولیت سرپرستی وزارت بهداشت را قبول کردم، استقرار نظام ارجاع و اجرای پزشکی خانواده در کشور بود.

                               

وزارت بهداشت     سلامت                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :