موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/145181 :کد

اقتصاد جهانی

نگرانی صنعت نفت و گاز جهان از کمبود نیروی کار ماهر

  چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۳:۰۶
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -نگرانی صنعت نفت و گاز جهان از کمبود نیروی کار ماهر

تقریبا نیمی از متخصصان صنعت نفت در سراسر جهان کمبود مهارت را بزرگ‌ترین نگرانی در این بخش می دانند .

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از اویل پرایس، تقریبا نیمی از متخصصان صنعت نفت در سراسر جهان کمبود مهارت را بزرگ‌ترین نگرانی در این بخش می دانند .
طبق نظرسنجی GETI (شاخص جهانی استعداد انرژی)، یک سقوط در استعداد صنعت نفت و گاز را تهدید می کند. تقریبا نیمی از شرکت کنندگان در این نظر سنجی می‌گویند که نگران بحران قریب‌الوقوع استعداد و مهارت هستند. این نظر سنجی از 17000 متخصص انرژی در زمینه نفت و گاز، پتروشیمی، انرژی های تجدید پذیر و صنعت هسته‌ای گرفته شده است .
تنها 30 درصد متخصصان نفت و گاز جهان گفتند که خیالشان در مورد پیدا کردن استعداد در صنعت نفت راحت است. 40 درصد عقیده دارند که الان هم منطقه جغرافیایی آنها درگیر بحران مهارت است و 28 درصد دیگر فکر می کنند که پنج سال آینده گرفتار این بحران خواهند شد .
متخصصان اروپا، آسیا و آمریکای جنوبی بیشتر عقیده دارند که کاهش مهارت در منطقه آنها وجود دارد . ولی ارقام آمریکای شمالی کمتر از میانگین است .
شرایط حاکم بر پرمین، فعال ترین حوضه تولید نفت در آمریکا می‌تواند یک نشانه هشداردهنده برای کاهش استعداد در این صنعت باشد. رشد تولید و افزایش رقابت در منطقه پرمین باعث یک کمبود عظیم در مهارت شده است. شرکتها سعی دارند این کمبود مهارت را جبران کنند ولی حتی حقوق های بالاتر هم نتوانسته نیروی کار ماهر مورد نیاز را جذب کند .

                               

نفت     اقتصاد جهانی     صنعت نفت            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :