موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/14520 :کد

0

هشدارحماس درباره خطرات طرح مصربرای ایجاد کانال آبی درمرز غزه

  یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۵۵
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -هشدارحماس درباره خطرات طرح مصربرای ایجاد کانال آبی درمرز غزه

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ضمن مخالفت با طرح مصر برای ایجاد کانال آبی در مرز نوار غزه، نسبت به خطرات و پیامدهای آن هشدار داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آلمان، سامی ابوزهری سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد که طرح مصر برای ایجاد کانال آبی در مرز نوار غزه خطر بزرگی برای آبهای زیرزمینی و تهدیدی برای تعداد زیادی از خانه های واقع در بخش فلسطینی است.

وی اظهار داشت حماس تماس های رسمی با قاهره برای متوقف کردن این طرح برقرار کرده است و امیدوار هستیم که قاهره به این درخواست حماس پاسخ دهد.

ابوزهری همچنین موضع محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که پیش از این رسما اذعان کرده بود که وی به مسئولان مصری برای اجرای این طرح توصیه کرده بود، محکوم کرد و گفت که این نیز دلیل دیگری بر ایفای نقش عباس برای محاصره غزه است.

مسئولان مصر از چند روز پیش پمپاژ آب شور از دریای مدیترانه به داخل استخرهای آب که در امتداد نوار مرزی با غزه ایجاد کرده اند، آغاز نمودند.

مسئولان مصر اعلام کرده اند که هدف از اجرای این طرح نابودی کامل تونل هایی است که فلسطینیان در امتداد مرز نوار غزه ایجاد کرده اند.

از سوی دیگر فهمی هویدی اندیشمند مصری تاکید کرد که اقدام ارتش مصر به ایجاد کانال آبی میان این کشور و نوار غزه خطری راهبردی و سیاسی برای طرفین به شمار می رود.

وی افزود: بی تردید خطر ناشی از ایجاد این کانال بر موضع مصر در قبال آرمان فلسطین تاثیر منفی می گذارد.

فهمی خاطرنشان کرد: نقش مصر در قبال آرمان فلسطین با اینگونه اقدامات خطرناک همخوانی ندارد.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :