موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/145284 :کد

اروپا

سفر رسمی حلبوسی به لندن

  یکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۱۳۴   
 تحلیل ایران -سفر رسمی حلبوسی به لندن

منابع عراقی از سفر رسمی رئیس پارلمان عراق به انگلیس خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران ، دفتر اطلاع رسانی محمد حلبوسی رئیس پارلمان عراق از آغاز سفر رسمی وی به انگلیس خبر داد.

بر اساس بیانیه دفتر حلبوسی، رئیس پارلمان عراق امروز یکشنبه سفر رسمی خود به انگلیس را آغاز می‌کند.

این بیانیه آورده است محمد حلبوسی رئیس پارلمان به همراه یک هیئت پارلمانی در یک سفر رسمی راهی انگلیس می‌شود، سفری که به دعوت رئیس مجلس عوام  انگلیس صورت گرفته است.

بر اساس این بیانیه، قرار است رئیس پارلمان عراق با رئیس مجلس عوام انگلیس و برخی مقامات و وزیران این کشور با هدف بررسی روابط دوجانبه و راه‌های همکاری میان دو کشور دیدار کند.

اظهارات بارزانی درباره تفاهمات جدید بغداد-اربیل

از سوی  دیگر نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق امروز یکشنبه گفت کردستان مرحله خوبی از تفاهمات خود با بغداد را پشت سر گذاشته است.

بارزانی خاطر نشان کرد بودجه سال 2019 بهتر از سال گذشته برای اقلیم است.

وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌‌گفت، اظهار داشت از دولت بغداد به خاطر پرداخت حقوق کارکنان اقلیم کردستان تشکر می‌کنیم، کردستان مرحله خوبی از تفاهمات با بغداد را پشت سر گذاشته است.

بارزانی افزود من جدیت عادل عبدالمهدی نخست وزیر برای حل اختلافات با اربیل را حس می‌کنیم.

وی همچنین تاکید کرد هرگز اجازه نخواهیم داد که کردستان به مرکزی برای تجاوز به کشورهای دیگر تبدیل شود.

علی البدری از نمایندگان جریان حکمت به رهبری عمار حکیم، 24 ژانویه گفته بود اقلیم کردستان به آنچه بیشتر از حقوقش است در بودجه سال 2019 دست یافته است، به گفته وی، سهم اقلیم کردستان از بودجه عمومی عراق به بیش از 20 درصد رسیده است.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق درباره حضور نظامیان آمریکایی هم گفت : حضور نظامیان آمریکایی در عراق تا زمانی که گروه تروریستی داعش وجود داشته باشد، ضرورت دارد.

تاکید حکیم بر ادامه حمایت عراق از ملت فلسطین

خبر دیگر  اینکه سید عمار حکیم رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی بر وحدت ملت فلسطین و حق بازگشت آوارگان تاکید کرد.

بر اساس بیانیه دفتر رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی، سید عمار حکیم در جریان استقبال از یک هیئت فلسطینی که به بغداد سفر کرده است، ضمن بررسی آخرین تحولات سیاسی عراق و منطقه بر محوریت داشتن مسئله فلسطین در وجدان امت عربی و اسلامی تاکید کرد.

این بیانیه آورده است : حکیم ماهیت تحولات عراق در مرحله گذشته اعم از تشکیل دولت و مامور شدن فردی مستقل برای اداره آن و نیز ماهیت ائتلاف‌های عراق و متنوع بودن آن را از نظر گذار از عناوین ویژه به عناوین ملی تبیین کرد.

بر اساس این بیانیه، حکیم بر وحدت ملت فلسطین و رهبری آن و اهمیت آن برای بازپس‌گیری حقوق تاکید کرد و بار دیگر از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست به مسئولیت خود در قبال فلسطین و حقوق ملت فلسطین به ویژه حق بازگشت آوارگان تاکید کرد.

این بیانیه افزود حکیم همچنین بار دیگر بر حمایت عراق از فلسطین و  اهمیت هماهنگی در مواضع و توسعه روابط در تمام زمینه‌ها تاکید کرد.

                               

بین الملل     اروپا     لندن            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :