موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/145295 :کد

بازار مسکن

راهکار یک عضو کمیسیون عمران برای مدیریت قیمت بازار مسکن

  دوشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ — ۰۷:۵۶
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -راهکار یک عضو کمیسیون عمران برای مدیریت قیمت بازار مسکن

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه داشتن مسکن ایمن و مناسب از حقوق قانونی مردم است، بیان کرد: با ایجاد مسکن مناسب در شهرهای کوچک و فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم برای زندگی افراد در

علیم یارمحمدی با اشاره به راهکارهای مدیریت قیمت در بازار مسکن بیان کرد: ما باید در گام اول مسکن مناسب و ایمن که طبق قانون اساسی حق مردم است در روستاها و شهرهای کوچک برای مردم فراهم کنیم و با پرداخت تسهیلات مناسب برای خرید مسکن زمینه ماندگاری مردم را در شهرها و روستاهای خودشان فراهم کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: به دنبال این اقدام در کلانشهرها نیز متقاضی برای خرید مسکن کم‌تر شده و به دنبال آن قیمت‌ها نیز کاهش می‌یابد. به این ترتیب در تمام شهرها بازار مسکن ساختار خاص خود را پیدا می‌کند و تعادلی در بین عرضه و تقاضا برقرار می‌شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر باید متناسب با ساخت مسکن تسهیلات مناسب نیز ارائه شود. از طرفی باید با لحاظ کردن مشوق‌های مناسب از بخش خصوصی برای انبوه‌سازی مسکن در شهرهای مختلف استفاده کرد.

وی افزود: همچنین در کلانشهرها بافت‌های فرسوده زیادی وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی نسبت به تغییر این بافت‌ها و نوسازی آنها اقدام کرد. با مقاوم سازی این بافت‌ها و ایجاد مسکن جدید نیز گامی در جهت کنترل قیمت برداشته‌ایم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :