موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/145317 :کد

دمشق:

اظهارات اخیر ماکرون به دلیل شکست توطئه‌ها علیه سوریه است

  ﺳﻪشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ — ۰۸:۵۱
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -اظهارات اخیر ماکرون به دلیل شکست توطئه‌ها علیه سوریه است

وزارت امور خارجه سوریه طی بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات روز دوشنبه رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که این اظهارات منعکس کننده احساس تلخی شکستی است که فرانسه به دلیل شکست توطئه ها علیه سوریه متحمل شده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المیادین، وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه ای در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه در مورد تحولات سوریه اعلام کرد: دمشق به برقراری هرگونه ارتباط با کشوری که در حملات تروریستی علیه سوریه نقش داشته است، هیچ گونه تمایلی ندارد.

این بیانیه می افزاید اظهارات "امانوئل ماکرون" درباره روند سیاسی در سوریه فقط تلاش برای شستن دست هایی است که به خون مردم سوریه آغشته است و این اظهارات منعکس کننده احساس تلخی شکستی است که فرانسه به دلیل شکست توطئه ها علیه سوریه متحمل شده است.

وزارت خارجه سوریه افزود: مواضع رئیس‌جمهور فرانسه نشان می‌دهد که پاریس در طرح توطئه‌آمیزش علیه مردم سوریه احساس شکستی تلخ می‌کند.

ماکرون روز دوشنبه در نشست مشترک مطبوعاتی با عبدالفتاح السیسی همتای مصر خود گفت که گرایش به سوی عادی سازی روابط با دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، تصمیم غیر مسئولانه است.

                               

سوریه     فرانسه                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :