موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/145329 :کد

سهام

انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق تامین مالی پروژه‎های نفتی

  ﺳﻪشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق تامین مالی پروژه‎های نفتی

با اتحاد ۷ شرکت تامین سرمایه موجود در بازار سرمایه؛ هزار میلیارد تومان اوراق منفعت به منظور تامین مالی پروژه های نفتی منتشر می شود.

به گزارش تحلیل ایران ،  در پی صدور مجوز تامین مالی شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند هزار میلیارد تومان اوراق منفعت به منظور افزایش تولید نفت خام منتشر می شود. 

این حجم اوراق  برای اولین بار با پیشگامی شرکت تامین سرمایه تمدن به عنوان مشاور ، متعهدپذیره نویسی و بازار گردان در بازار سرمایه و  تامین سرمایه های  لوتوس پارسیان ، ملت، امید ،کاردان، امین  و نوین تشکیل شد. 

انتشار این اوراق برعهده  شرکت واسط مالی مهر و شرکت ملی نفت ایران ضمانت اصل اوراق و صندوق بازنشستگی  نفت نیز ضمانت سود اوراق  رابر عهده خواهند داشت.

 این گزارش حاکی است  تامین سرمایه تمدن با حجم تعهد 4 هزار میلیارد ریالی عضو پیشگام سندیکای متعهدین پذیره نویسی و بازراگردانی و همچنین شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان باتعهد 2هزار میلیارد ریال  به عنوان عضو دیگر سندیکا قرار دارد و پس از آنها نیز شرکت های تامین سرمایه ملت، امید و کاردان هریک با حجم تعهد هزار میلیارد ریال و در نهایت تامین سرمایه امین و نوین با حجم تعهد 500 میلیارد ریال از دیگر اعضا این سندیکا هستند.

 در حال حاضر 9  شرکت تامین سرمایه در بازار سرمایه ایران فعالیت دارند که از این تعداد 7 شرکت یاد شده با مشارکت و اتحاد یکدیگر گامی بزرگی را در جهت تامین مالی پروژه های نفتی برداشته اند .

گفتنی است  اوراق منفعت به عنوان یکی از ابزارهای مالی جدید بازار سرمایه به عنوان مناسب ترین شیوه تامین مالی با توجه به شرایط طرح؛ برای اولین بار در حوزه نفت  به کارگرفته شده که گامی نو برای تامین مالی طرح های حوزه نفت از طریق بازار سرمایه به شمار رفته و  نشان دهنده ظرفیت  بالای بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و صرف آن در پروژه های ملی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :