موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/145353 :کد

در دانشگاه ها

۱۰ بهمن ۱۳۵۷؛ گسترش تحصن در دانشگاه تهران

  چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ — ۰۸:۱۷
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -۱۰ بهمن ۱۳۵۷؛ گسترش تحصن در دانشگاه تهران

سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۵۷؛ افزایش تعداد متحصنین در دانشگاه تهران و اعلامیه کمیته استقبال از امام، مهم‌ترین اخبار امروز بودند.

به گزارش تحلیل ایران، تحصن روحانیون در مسجد دانشگاه تهران که از چند روز پیش آغاز و گفته شده تا بازگشت امام خمینی ادامه خواهد داشت امروز با حضور تعداد زیادیاز روحانیون، دانشگاهیان و مردم گسترش یافت و به حدود دو هزار نفر رسید.

کمیته استقبال از امام هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نظر به اینکه دولت ایران با فرود هواپیمای دربست ایرفرانس موافقت کرده است، امام خمینی ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۱۲ بهمن وارد تهران خواهند شد.

این کمیته از مردم خواست که در طول مسیر امام بین میدان شهیاد که مدتی است به عنوان میدان آزادی نامیده می‌شود و میدان ۲۴ اسفند (انقلاب) برای استقبال از آیت‌الله خمینی اجتماع کنند.

همچنین کمیته تنظیم اعتصابات با صدور اعلامیه‌ای از مردم خواست تا اتوبوس‌ها را آتش نزنند.

صبح امروز هم فرودگاه مهرآباد و سایر فرودگاه‌های کشور به طور کامل بازگشایی شدند. از طرف دولت بختیار اعلام شده که باز بودن فرودگاه از سپیده‌دم تا غروب آفتاب ادامه دارد ولی در ساعات شب فرودگاه تعطیل می‌شود.

به دنبال باز شدن فرودگاه‌های کشور سه هواپیمای نظامی آمریکایی، ۲۰۰ آمریکایی را از تهران خارج کرد و عده‌ای انگلیسی، بلژیکی و ژاپنی هم تهران را ترک کردند.

امروز هشت نماینده دیگر مجلس هم از نمایندگی استعفا دادند.

همچنین شاپور بختیار در یک مصاحبه مطبوعاتی رئوس برنامه‌های آتی خود را تشریح کرد.

امروز کارکنان سازمان امور استخدامی، دبیر کل این سازمان و معاونش را اخراج کردند و از طرفی دانشکده نفت آبادان به تصرف نظامیان درآمد.

                               

مساجد     دانشگاه     تحصن            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :