موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/145441 :کد

اروپا

تلاش مخفیانه ماکرون برای برگزاری همه پرسی

  یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۵:۱۹
تعداد بازدید : ۱۲۰   
 تحلیل ایران -تلاش مخفیانه ماکرون برای برگزاری همه پرسی

منابع آگاه از تلاش رئیس جمهور فرانسه برای برگزاری همه پرسی با هدف پایان دادن به اعتراضات جلیقه زردها خبر می‌دهند.

به گزارش تحلیل ایران، نشریه فرانسوی ژورنال دو دیمانش نوشت: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به طور مخفیانه در حال بررسی و ارزیابی برگزاری یک همه پرسی است تا از این طریق بحران اقتصادی اجتماعی این کشور را که منجر به اعتراضات جلیقه زردها شده است، حل و فصل کند.

این گزارش افزود: مقام های فرانسوی مقدمات لازم برای برگزاری این همه پرسی را آماده کرده‌اند و منتظر چراغ سبز کاخ الیزه هستند.

منابع آگاه تاکید کردند که ماکرون در حال بررسی سازماندهی یک همه پرسی در روز 26 ماه می است یعنی دقیقا همان روزی که انتخابات پارلمانی اروپا برگزار می شود. احتمال برگزاری این همه پرسی نیز به گفته این منابع آگاه بسیار زیاد است.

منابع آگاه افزودند: اداره انتخابات در وزارت کشور فرانسه که مسئول برگزاری همه پرسی ها و انتخابات است، پیش از این مقدمات لازم برای برگزاری این همه پرسی را فراهم کرده و اکنون منتظر چراغ سبز رئیس جمهور فرانسه است.

این نشریه فرانسوی افزود: ماکرون تقریبا تصمیم خود را برای برگزاری همه پرسی گرفته است.

اعتراضات سراسری در فرانسه از اواسط نوامبر 2018 آغاز شده و علی رغم عقب نشینی دولت ماکرون از اجرای برخی اصلاحات اقتصادی و مالی، این اعتراضات همچنان ادامه داشته است.

از آغاز این اعتراضات تاکنون حداقل 10 نفر کشته و حدود 6 هزار نفر بازداشت شده اند. بیش از 2 هزار نفر نیز در جریان این اعتراضات زخمی شده اند.

                               

بین الملل     اروپا     تلاش     همه پرسی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :