موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/145478 :کد

بذرپاش در آیین 40 سالگی انقلاب

بی برکتی دولت به دلیل بی انصافی درباره عملکرد گذشتگان است

  ﺳﻪشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -بی برکتی دولت به دلیل بی انصافی درباره عملکرد گذشتگان است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایلی که دولت در برخی بخش ها بی برکت شده شايد برای این است که نسبت به عملکرد گذشته بی انصافی داشته است، بالاخره در کنار ضعف‌ها در گذشته خیلی کارهای خوبی هم

به گزارش تحلیل ایران، مهرداد بذرپاش نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در آیین ملی چهل سالگی انقلاب اسلامی که توسط بسیج اساتید تهران بزرگ برگزار شد، با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: یکی از دلایلی که دولت در برخی بخش ها بی برکت شده شاید برای این است که نسبت به عملکرد گذشته بی انصافی داشته است، بالاخره در کنار ضعف‌ها در گذشته خیلی کارهای خوبی هم انجام شده است.

وی افزود: ما امروز به دلیل عدم توفیق دولت خوشحال نیستیم و این اصلا در تفکر نیروهای انقلابی نیست ولی تئوری پردازی های نادرست دولت را به اینجا رساند و صحنه اجرایی کشور را به یک زمین لم یزرع تبدیل کرد.

بذرپاش با اشاره به لزوم جوان سازی سیستم گفت: جوان سازی یعنی نو کردن روش ها و ما به یک جهاد سازندگی سال 97 نیاز داریم.

بذرپاش در ادامه با اشاره به اقدامات و کارهای بزرگی که در طول چهل سال انقلاب اسلامی صورت گرفته است، افزود: علی‌رغم این اقدامات و پیشرفت ها، با شبهه افکنی‌های شبکه‌های بیگانه برای تغییر باور مردم به سمت ناکارآمدی مدیران کشور مواجه هستیم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در دولت کنونی متاسفانه آنقدر مشکلات روی هم انباشته شده که بدون ارائه راهکار مناسب قابل حل نیستند.

وی تصریح کرد: بحث جوان‌سازی خیلی فراتر از آن چیزی است که توسط برخی گفته می‌شود و مثلا می‌گیوند پیرترها بروند و جوان‌ترها بیاینند ، این تقلیل دادن این مفهوم بزرگ است، جوان سازی یعنی تغییر دادن روش‌ها.

بذرپاش گفت: 70 درصد جمعیت کشور متولدین بعد از بهمن 57 هستند ولی آیا می‌توان با همان سیستمی که در گذشته رفتار می‌کردیم با این جمعیت روبرو شویم، مسلما نمی‌شود.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از کوته‌اندیشان با سخنان خود به انقلاب ضربه زدند و می‌زنند، خیلی هایش هم به پای نیروهای انقلابی نوشته می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر قرار است نسخه‌ای برای حل مشکلات داده شود باید مشکلات براساس مسائل روز مورد بررسی قرار گیرند، مثلا امروز بحث فضای مجازی خیلی داغ است، باید ببینیم چه نسخه‌ای برای رفع مشکلاتی که در این فضا هست، وجود دارد.

بذرپاش گفت: سرعت تغییرات و تحولات بسیار بالاست و نباید در گذشته باقی بمانیم، اگر در گذشته باقی بمانیم با مشکل روبرو می شویم.

بذرپاش گفت: نوسازی سیستم این نیست که خوبی‌هایی که ابتدای انقلاب وجود داشت مانند اخلاص، پرکاری، تقوا داشتن، سادگی، صفا و صمییت را نبینیم، اینها جزو الزامات مدریت و باید هم باشد.

وی با اشاره به اهمیت کارآمدکردن اجزای مختلف کشور، گفت: در چهل سالگی انقلاب اجتماعی‌سازی برای واقعی کردن رفتارهای اجتماعی سیاسی و اجتماعی عموم و فراهم کردن زمینه مساعدت‌تر که درگیر نسخه‌های کاذب نشویم و مردم را در نظام حل مسائل درگیر کنیم و جوان‌سازی سیستم، از مسائلی است که باید به آنها توجه کرد.

وی با بیان اینکه حلقه مفقوده کشور، حلقه مدیریت است، افزود: گله‌مندی مردم از بسیاری از بخش‌ها حق آنها است، البته در چند سال گذشته خدمت‌رسانی به نقاط مختلف کشور کم نشده  ولی مردم رضایتمندی زیادی ندارند.

بذرپاش ادامه داد: دلیل نارضایتی مردم این است که مواجه با آنها غلط بوده و هست و باید این اجتماع‌سازی را حل کنیم و تا وقتی این موضوع حل نشود، مردم درگیر دوقطبی‌سازی‌ها می‌شوند که بستر و زمینه آماده پذیرش هر گونه دو قطبی مانند یک روز جنگ و صلح، یک روز فیلترینگ و عدم فیلترینگ است.

نمایند سابق مجلس با بیان اینکه ما با آزمون و خطا جلو می‌رویم و به تجارب توجهی نداریم، اظهار داشت: برخی تئوری‌پردازان دولت را به اینجا رساندند که مسائل غیرقابل حل است. 

                               

انقلاب اسلامی     مهرداد بذر پاش                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :