موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اسلام

a/14549 :کد

0

بن کارسون : دین اسلام خلاف قانون اساسی ایالات متحده است.

  یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۴
تعداد بازدید : ۸۶۶   
 تحلیل ایران -بن کارسون : دین اسلام خلاف قانون اساسی ایالات متحده است.

یک نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا که خود را فردی معتقد می‌داند، مدعی شد دین اسلام خلاف قانون اساسی ایالات متحده است.

یک نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا که خود را فردی معتقد می‌داند، مدعی شد دین اسلام خلاف قانون اساسی ایالات متحده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، «بن کارسن» نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آتی آمریکا در سخنانی مدعی شد که  دین اسلام در تضاد با قانون اساسی می‌باشد و او بر این باور است که یک مسلمان نباید رئیس‌جمهور آمریکا شود.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتد‌پرس» کارسون که یک مسیحی معتقد است، گفت که ایمان خلاف جهت اصول و ارزش‌های رییس جمهور آمریکا باید برای رای دهندگان مهم باشد و بر این اساس اعتقاد مذهبی رییس جمهور برای رای دهندگان امری مهم است.

کارسون که در برنامه «در پیشگاه ملت» شبکه «ان‌بی سی» حضور داشت در پاسخ به سئوالی در این زمینه گفت: «دین اسلام مغایر با قانون اساسی است. من از این‌که یک مسلمان رئیس جمهور کشور شود حمایت نمی‌کنم و با آن اصلا موافق نیستم.»

کارسن البته مشخص نکرد که دین اسلام چه مغایرت‌هایی با قانون اساسی آمریکا دارد.

پیش از این «دونالد ترامپ» نامزد پیشرو حزب جمهوریخواه هم اظهاراتی ضد مسلمانان مطرح کرده بود. هر چند او در پاسخ به پرسش شبکه سی‌ان‌ان مبنی بر اینکه آیا مسلمانان خطری برای آمریکا محسوب می‌شوند، در چرخشی 180 درجه‌ای با سخنان سابقش گفت: «من مسلمانان را دوست دارم و فکر می‌کنم آنها جمعیتی بزرگ هستند».

«برنی سندرز» یکی از نامزدهای دموکرات رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا نیز  ظاهرا از «دونالد ترامپ» خواسته بود به دلیل لفاظی‌ها علیه مسلمانان عذرخواهی کند. / فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :