موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/145588 :کد

اسیای غربی

تلاش‌های گسترده برای تشکیل ائتلاف‌های حزبی پیش از انتخابات اسرائیل

  یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : ۷۷   
 تحلیل ایران -تلاش‌های گسترده برای تشکیل ائتلاف‌های حزبی پیش از انتخابات اسرائیل

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تلاش‌های گسترده و فشرده در صحنه سیاسی این رژیم برای تشکیل ائتلاف‌های حزبی و فهرست‌های انتخاباتی مشترک میان احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف پیش از انتخابات خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران ،کانال دوم تلویزیون عبری زبان رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد یائیر لبید رئیس حزب «یش عتید» آمادگی خود را برای ائتلاف با بنی گانتس رئیس حزب موسوم به امنیت برای اسرائیل به این شرط اعلام کرده است که ریاست بر این ائتلاف و نیز نخست‌وزیری در صورت موفقیت این ائتلاف در سرنگونی بنیامین نتانیاهو، به تناوب میان آنها جابجا شود.

این رسانه از مخالفت شدید در حزب «امنیت برای اسرائیل» با شرط لبید خبر داد و نوشت گانتس رئیس این حزب با اتحاد و ائتلاف با حزب یش عتید پس از انتخابات و نه پیش از آن موافقت کرده است.

بر اساس گزارش این رسانه رژیم صهیونیستی، در صورت پیوستن گابی اشکنازی رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش اسرائیل به ائتلاف گانتس لبید، این ائتلاف در انتخابات آتی، رده اول را از آن خود خواهد کرد.

این شبکه تلویزیونی افزود حزب خانه یهود که رهبری آن را بتسلئیل سموتریچ برعهده دارد، در حال مذاکره برای ائتلاف با حزب اتحاد قومی و حزب راستگرای جدید برای ورود به انتخابات آتی در قالب یک فهرست مشترک و واحد است.

منابعی در حزب راستگرای جدید رژیم صهیونیستی گفته‌اند مذاکرات با حزب خانه یهود و حزب اتحاد قومی به بن بست رسیده است و این حزب خود را برای ورود به انتخابات آتی با یک فهرست مستقل آماده می‌کند.

این رسانه عبری زبان آورده است آخرین نظرسنجی‌ها در اسرائیل(مناطق اشغالی 1948) نشان می‌دهد که 36 کرسی به فهرست گانتس و لبید، 32 کرسی به حزب لیکود، 8 کرسی به حزب راستگرای جدید و حزب کار هم به تنها پنج کرسی دست خواهند یافت که کرسی‌های حزب کار پایین‌ترین تعداد در تاریخ این حزب اعلام شده است.

احتمال کناره‌گیری نتانیاهو از سیاست

از سوی دیگر آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی از احتمال کناره‌گیری نتانیاهو از عالم سیاست در مقابل عدم محاکمه خود خبر داده است.

بر اساس گزارش روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارانوت، لیبرمن گفته است بعید نمی‌داند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در صورتی که فهرست اتهامات علیه وی همزمان با اولین نشست آن پیش از انتخابات نهم آوریل ارائه شود، از فعالیت سیاسی کناره‌‌گیری کند.

                               

بین الملل     نتانیاهو                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :