موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/145648 :کد

اسیای غربی

مادورو: حمله به ونزوئلا بدون واکنش ملت‌های عربی و اسلامی نخواهد بود

  چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۱:۲۱
تعداد بازدید : ۱۱۵   
 تحلیل ایران -مادورو: حمله به ونزوئلا بدون واکنش ملت‌های عربی و اسلامی نخواهد بود

رئیس جمهور ونزوئلا خواستار اعلام همبستگی کشورهای عربی و اسلامی با ونزوئلا شد و گفت که هجمه ضد این کشور بدون پاسخ از سوی ملت‌های عربی و اسلامی نخواهد ماند.

به گزارش تحلیل ایران ، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در گفتگوی اختصاصی با شبکه المیادین که عصر امروز چهارشنبه به صورت کامل پخش خواهد شد، اعلام کرد که آمریکا تلاش دارد کنترل اوضاع در ونزوئلا و منابع طبیعی و ثروت های این کشور را در دست بگیرد. وی از ملت‌های عربی و اسلامی خواست تا با ونزوئلا اعلام همبستگی کنند.

وی تاکید کرد که رئیس جمهور قانونی ونزوئلا است و تمام اختیارات خود را بر اساس قانون اساسی در عرصه‌های داخلی و خارجی دنبال می‌کند. او گفت که کاملا اعتقاد دارد که ارتش ونزوئلا متحد و یکپارچه عمل خواهد کرد.

رئیس جمهور ونزوئلا اظهار داشت که این کشور با تمام قدرت از خودش دفاع خواهد کرد.

وی همچنین رهبران مخالفان را به مزدوری و آلت دست بودن برای کشورهای خارجی متهم کرده و گفت که حاکمیت خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت توهمی است.

مادورو روز سه شنبه رسانه‌های خبری را به ترویج اخبار دروغ از کشورش متهم کرد و گفت که هدف هجمه روانی و تبلیغاتی قرار گرفته که تلاش دارد مردم به ونزوئلا سفر نکنند و سرمایه‌گذاران خارجی نیز در این کشور حضور نداشته باشند.

همزمان ونزوئلا بزرگترین و گسترده‌ترین مانور خود را برای تقویت قدرت دفاعی در داخل کشور برگزار کرد. این مانور در منطقه جنگلی در ایالت میراندا برگزار شد و تا روز 15 فوریه ادامه خواهد داشت. ونزوئلا در شرایط کنونی با مهمترین تحولات تاریخ خود مواجه است و احتمال جنگ نظامی ضد این کشور وجود دارد. این کشور همچنین در رویارویی با جنگ سیاسی ضد خود قرار گرفته و جنگ تبلیغاتی روز افزونی ضد این کشور دنبال می شود.

مادورو اعلام کرد که نظامیان کشورش و نیروهای مسلح با قهرمانی از اراضی مقدس خود در برابر امپراطوری [آمریکا] دفاع خواهند کرد.

                               

بین الملل     افریقا     ونزوئلا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :