موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/145738 :کد

امریکا

انصراف نوئرت از نامزدی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل

  یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۹۳   
 تحلیل ایران -انصراف نوئرت از نامزدی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل

وزارت خارجه آمریکا از انصراف هیتر نوئرت نامزد مورد نظر رئیس جمهور ایالات متحده برای احراز پست نماینده این کشور در سازمان ملل خبر داده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا روز شنبه اعلام کرد: هیتر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه از نامزدی پست نماینده ایالات متحده در سازمان ملل انصراف داده است.

این گزارش افزود: وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که "امروز هیتر نوئرت از نامزدی پست نماینده آمریکا در سازمان ملل کناره گیری کرده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به زودی در ارتباط با معرفی یک نامزد برای احراز پست نماینده ایالات متحده در سازمان ملل، بیانیه ای صادر خواهد کرد."

نوئرت با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: طی دو ماه گذشته درگیر مسائل خانوادگی بوده‌ام و این به نفع خانواده من است که از قبول این پست انصراف دهم.

نیکی هیلی نماینده فعلی آمریکا در سازمان ملل پیش از این از استعفای خود از این پست خبر داده است. دولت ترامپ قصد داشت نوئرت را به عنوان نامزد مورد نظر خود برای این پست معرفی کند.

نوئرت پیش از این به عنوان خبرنگار و مجری در شبکه‌های ای بی سی نیوز و فاکس نیوز فعالیت کرده است.

با این حال بسیاری از مقام ها و نمایندگان آمریکایی از جمله "میزی هیرونو" سناتور دموکرات بر این باور هستند که نوئرت فاقد تجربه دیپلماتیک کافی برای احراز پست نماینده ایالات متحده در سازمان ملل است.

                               

بین الملل     امریکا     سازمان ملل            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :