موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حقوق قضائی

a/14586 :کد

0

هشت هزار زندانی معسر در انتظار آزادی هستند

  یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۱:۴۳
تعداد بازدید : ۲۶۰   
 تحلیل ایران -هشت هزار زندانی معسر در انتظار آزادی هستند

رئیس ستاد دیه کشور گفت: بیش از هشت هزار زندانی معسر و کم توان مالی که به جرایم غیر عمد محکوم شده‌اند، چشم‌انتظار کمک خیرین و نیکوکاران هستند تا از زندان آزاد شوند.

رئیس ستاد دیه کشور گفت: بیش از هشت هزار زندانی معسر و کم توان مالی که به جرایم غیر عمد محکوم شده‌اند، چشم‌انتظار کمک خیرین و نیکوکاران هستند تا از زندان آزاد شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، اسدالله جولایی امشب در همایش کمک به زندانیان جرایم غیر عمد در کمیته امداد امام خمینی(ره) اردبیل اظهار کرد: در سال‌های اخیر ستاد دیه کشور توانسته زمینه آزادی بیش از یک‌هزار و 653 نفر زندانی را فراهم کرده و آنها را به آغوش گرم خانواده باز گردانند.

وی با بیان اینکه با همکاری دادگستری، زندان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر نهادهای مردمی کمک به آزادی زندانیان در بند در اولویت قرار گرفته است، تصریح کرد: با تلاش‌های خوبی که در سال‌های اخیر انجام شده، انتظار می‌رود یک حرکت خوب و مؤثر در کمک به آزادی زندانیان انجام شده و زمینه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به سهولت و با تلاش و پیگیری‌های لازم به انجام رسیده و امکان آزادی برای آنها فراهم آید.

رئیس ستاد دیه کشور به وضعیت زندانیان جرایم غیر عمد به ویژه محکومان دیه و مهریه در سطح کشور اشاره کرد و گفت: ما با برگزاری بیش از 250 جشن گلریزان در طول سال سعی می‌کنیم تا زمینه آزادی زندانیان غیر عمد را فراهم کنیم.

جولایی افزود: امسال هشت هزار زندانی جرایم غیر عمد در کشور با پرداخت بیش از هشت هزار میلیارد ریال آزاد می‌شوند که ستاد دیه به دنبال مذاکره با شاکیان نیمی از این مبلغ را رضایت گرفته و بر این اساس چهار هزار میلیارد ریال کمک‌های خیرین در جشن‌های گلریزان کشور برای آزادی این تعداد زندانی نیاز است.

وی بیان کرد: از آغاز فعالیت ستاد دیه در کشور در 25 سال گذشته تاکنون 85 هزار زندانی جرایم غیر عمد در کشور از زندان آزاد شدند.

 

* پرداخت دو میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی برای پرداخت زندانیان معسر

در این جلسه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل نیز اضافه کرد: طی سال‌جاری با پرداخت وام محکومان به متقاضیان واجد شرایط توانستیم 14 زندانی جرایم غیر عمد را از زندان آزاد کرده و به آغوش خانواده باز گردانیم.

بهروز زلالی ادامه داد: برای آزادی این تعداد از زندانیانی که برای اولین بار و به صورت غیر عمد در زندان‌ها به سر می‌بردند بالغ بر دو میلیارد ریال در قالب تسهیلات کارگشایی پرداخت شده تا خانواده‌هایشان به جهت نبود سرپرست دچار آسیب‌های اجتماعی نشوند.

وی گفت: در حال حاضر 380 خانواده‌ زندانی که سرپرستان آنها دوره‌ محکومیت خود را سپری می‌کنند تحت پوشش این نهاد حمایتی قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود: این تعداد از خانواده‌ها تا اتمام دوره‌ محکومیت سرپرست، تحت پوشش کمیته‌ امداد قرار گرفته و از خدمات حمایتی امداد در بخش‌های مختلف بهره‌مند می‌شوند.

زلالی توجه به عزت و کرامت انسانی خانواده‌های نیازمند را یکی از شاخصه‌های مهم در ارائه‌ خدمات حمایتی اعلام کرد.

وی تصریح کرد: خدمات ارائه‌ شده به خانواده‌هایی که به جهت زندانی بودن سرپرست تحت پوشش این نهاد قرار گرفته‌اند با هدف تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از فروپاشی خانواده ارائه می‌شود. / فارس

                               

زندانیان     کمک مالی     ستاد دیه کشور            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :