موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید و تجارت

a/145883 :کد

صنعت و تجارت

تقاضای کاذب در بازار ایجاد نکنیم برخی افراد به دنبال رونق کاذب هستن

  شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۲:۲۷
تعداد بازدید : ۱۴۵   
 تحلیل ایران -تقاضای کاذب در بازار ایجاد نکنیم برخی افراد به دنبال رونق کاذب هستن

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه نباید صحبتهایی شود که در بازار تقاضای کاذب ایجاد شود گفت: التهاب در بسیاری از بازارها بر اثر جو روانی و حرف بوده، برخی افراد شاید به دنبال ایجاد رونق کاذب باشند و

رسول جهانگیری در گفتگو باتحلیل ایران  با بیان این که نباید صحبتهایی شود که در بازار تقاضای کاذب ایجاد شود گفت: زمانی که من یک مسئولیت خاصی را عهده دار می شوم در زمانی که کشور در شرایط خاصی به سر می برد باید بدانم اگر کالا به اندازه نیاز هم در کشور وجود دارد با یک اظهار نظر نسنجیده ممکن است با کمبود آن کالا مواجه شویم.

وی افزود: التهاب در بسیاری از بازارها بر اثر جو روانی و حرف بوده، برخی افراد شاید به دنبال ایجاد رونق کاذب باشند و امیدوارم این گونه نباشد، شاید این صحبت ها ناخواسته بوده اما مردم باید بدانند در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم به عنوان نمونه ما به هیچ وجه کمبود پوشک نداشتیم بازار به دست برخی افراد سودجو افتاده  برخی افرادی هم که به دنبال بازار پوشک نبودند به دنبال آن آمده و تقاضای کاذب در بازار ایجاد و نظم آن بهم خورد. مسئولین باید حواسشان باشد که لحن صحبت آنان به گونه ای نباشد که تقاضای کاذب در بازار ایجاد و در دل های مردم هول و اضطراب ایجاد شود.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران ادامه داد: امیدوارم نظر آقای طحان پور چیز دیگری بوده اعتقاد من این است که با  گذشت زمان جو بازار رو به آرامی رفته و التهاب آن فروکش می کند، کشور به دنبال عادی سازی این شرایط و تطبیق و آرامش است و به حمدالله از این وضعیت ملتهب عبور خواهیم کرد.

جهانگیری در پاسخ به این سوال که برخی از اعضای هیئت نظارت بر اصناف معتقدند آقای طحان پور دیگر صلاحیت حضور در راس اتحادیه را ندارند، تشریح کرد: در این رابطه باید دستگاه های نظارتی تصمیم بگیرند( که وجود ایشان چقدر در این جایگاه مفید یا مضر است) و این مساله در صلاحیت بررسی بنده نیست، ایشان اظهاراتی را انجام داده که باعث التهاب در بازار شده و سخن من این است که مسئولان محترم اصناف از این دست صحبت ها نکنند، هیچ مسئولی در اصناف نباید موج آفرینی و در پازل دشمن بازی کند. در قبال مردم مسئولیت داریم و نباید اذهان عمومی را مشوش کرده و تقاضای کاذب ایجاد کنیم. مشکل امروز بازار کشور اعم از سکه، طلا، ارز و خودرو تقاضای کاذب است، آیا بازار ما به این تعداد خودروی خریداری شده نیاز داشت؟ در نتیجه مشکل ایجاد تقاضای کاذب برای یک کالاست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :