موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/145912 :کد

سازمان ملل خبر داد

کشته شدن ۹۰۰ کودک طی سال ۲۰۱۸ در افغانستان

  یکشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۸۸   
 تحلیل ایران -کشته شدن ۹۰۰ کودک طی سال ۲۰۱۸ در افغانستان

سازمان ملل اعلام کرد که رکورد جدیدی در سال ۲۰۱۸ در مورد کشته شدن غیرنظامیان در افغانستان به ثبت رسیده‌است که براساس این گزارش در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۸۰۰ نفر از جمله ۹۰۰ کودک در افغانستان جان خود را از دست

به گزارش تحلیل ایران،‌ سازمان ملل اعلام کرد که رکورد جدیدی در سال 2018 درباره کشته‌شدن غیرنظامیان در افغانستان به ثبت رسیده است.

براساس این گزارش در سال 2018 بیش از 3800 نفر از جمله 900 کودک در افغانستان جان خود را از دست داده‌اند.

یوناما در گزارش سال 2018 خود تاکید کرد که در سال گذشته 10993 غیرنظامی در افغانستان از جنگ آسیب دیده‌اند که از این تعداد 3804 در طول سال گذشته در افغانستان کشته شده و 7 هزار نفر نیز طی درگیری‌ها در این کشور زخمی شدند. 

یوناما در ادامه تصریح کرد: 63 درصد عامل تلفات غیرنظامیان را عوامل غیردولتی مانند حملات طالبان، 37 درصد حملات داعش، 20 درصد و همچین سایر گروه‌های تروریستی نیز 6 درصد را انجام دادند.

براساس این گزارش دلیل افزایش تلفات غیرنظامیان گسترش حملات انتحاری به‌خصوص از سوی داعش و همچنین انجام حملات هوایی از سوی نیروهای خارجی بوده است. 

یوناما همچنین اعلام کرده است که سال 2018 رکورد جدیدی در آمار کشته شدن غیرنظامیان از طریق حملات انتحاری و همچنین حملات هوایی ثبت شده است. 

تاداموچی یاماتو، رئیس یوناما در افغانستان در رابطه با این گزارش گفت: آمارهای این گزارش نشان‌دهنده خشونت و رنج بر مردم افغانستان است که غیرقابل پذیرش است.

وی در ادامه از تمامی طرفین جنگ درخواست کرد تا گام‌های لازم را برای کاهش و توقف فوری آسیب به غیرنظامیان را بردارند و از تشدید جنگ در این کشور پرهیز کنند.

رئیس یوناما در افغانستان در ادامه به آمار تلفات یک دهه گذشته اشاره کرد و گفت: طی یک دهه گذشته بیش از 32 هزار نفر کشته و 60 هزار نفر از مردم افغانستان زخمی شدند.

براساس گزارش سازمان ملل؛ طالبان در  یک سال گذشته مسئول تلفات 6 هزار غیرنظامی بودند که نسبت به سال 2017 این آمار 3 درصد افزایش یافته است. 

به گزارش فارس، آمریکا با وعده مبارزه با تروریسم در سال 2001 وارد افغانستان شد و تاکنون پس از گذشت 19 سال قادر نبوده امنیت را در افغانستان تامین کند و مجبور به مذاکره با طالبان برای پایان دادن به جنگ در افغانستان شده است. 

                               

سازمان ملل     افغانستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :