موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/145928 :کد

مرزبانان پاکستانی

مسئولان پاکستانی بارها برای آزادی مرزبانان مواخذه شده‌اند‌

  دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ — ۰۸:۲۷
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -مسئولان پاکستانی بارها برای آزادی مرزبانان مواخذه شده‌اند‌

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مورد شرایط آزادی مرزبانان میرجاوه گفت: مسئولان پاکستانی بارها برای آزادی مرزبانان مواخذه شده‌اند‌.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به اقدامات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای فشار بیشتر به دولت پاکستان برای کمک به آزادسازی مرزبانان میرجاوه اظهار داشت: بعد از حادثه تروریستی زاهدان و شهادت عده‌ای از پاسداران، موضوع آزادسازی مرزبانان میرجاوه به طور جدی از سوی مسئولان ایرانی پیگیری شده و بارها مسئولان پاکستانی مورد مواخذه قرار گرفتند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما اطلاع موثق داریم که این مرزبانان زنده هستند، گفت: آزادی مرزبانان میرجاوه در گرو اجرای توافقات امنیتی فی مابین ایران و پاکستان است که تاکنون مسئولان پاکستان حتی درصد کمی از این موافقت نامه‌ها را اجرایی نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه انتظارت ما از مسئولان این کشور برخلاف واقع نیست بیان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران نیز باید قاطعانه آزادی مرزبانان را پیگیری کند.

فلاحت‌پیشه با تاکید بر اینکه مسئولیت جان مرزبانان برعهده دولت پاکستان است، گفت: این گروه‌های تروریستی از خاک پاکستان این عملیات را طراحی و تدارک دیده‌اند و متاسفانه خاک پاکستان محل گروه‌های تروریستی شده است.

وی افزود: پیش از این نیز چنین اتفاقاتی رخ داده و مسئولان جمهوری اسلامی ایران نیز تذکرات لازم را به دولت پاکستان داده‌اند و این اتفاقات را پیگیری کرده‌اند اما متاسفانه ضعف دولت مرکزی پاکستان باعث شده چنین نآ‌امنی در مرزهای دو کشور به وجود بیاید و شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برای ایجاد کمکهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به پاسگاه‌های مرزی تمهیداتی اندیشید بیان کرد: باید بودجه پایداری برای رفع محرومیت مرزها اختصاص یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :