موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/145956 :کد

اروپا

تاکیدبر لزوم افزایش توانمندی ائتلاف برای مقابله با حملات سایبری

  دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۱۱۸   
 تحلیل ایران -تاکیدبر لزوم افزایش توانمندی ائتلاف برای مقابله با حملات سایبری

دبیرکل ناتو با خطرناک توصیف کردن حملات سایبری در آِینده به عنوان بخشی از درگیری‌ها، بر لزوم آمادگی این ائتلاف نظامی برای مقابله با این گونه حملات تاکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایونگ"، "ینس استولنبرگ"، دبیر کل ناتو به خطر بزرگ حملات سایبری به عنوان بخشی از درگیری های نظامی آینده اشاره کرده و گفت: این تهدیدات شامل حمله به زیرساخت‌های حیاتی، منابع تامین انرژی، بخش‌های مالی، بیمارستان‌ها و موسسات دموکراتیک می شود. ما تا به حال بسیاری از این گونه حملات را تجربه کرده‌ایم. از این رو ناتو تصمیم گرفته است که همچنین در این ائتلاف نظامی بخش مربوط به این گونه حملات را به راه اندازد. به گفته استولنبرگ این گونه حملات می توانند آسیب های زیادی را ایجاد کرده و مانند حملات دیگر به قیمت جان انسان ها تمام شود. در آینده هیچ گونه درگیری قابل تصوری بدون ابعاد سایبری وجود نخواهد داشت.

دبیر کل ناتو که در مصاحبه با یک رسانه آلمانی سخن می گفت در ادامه بر لزوم کمک دیگر متحدان ناتو در این ائتلاف نظامی در صورت هدف حمله سایبری قرار گرفتن یک یا چند عضو در این ائتلاف تاکید کرد.

البته در حال حاضر ناتو قابلیت‌های شخصی خود را برای مقابله با این گونه حملات گسترش نمی دهد. این گونه قابلیت‌ها به صورت داوطلبانه در کشورهای عضو این ائتلاف در پیش گرفته می شود. در کنار ایالات متحده تا به حال کشورهای انگلیس، هلند، ایسلند و دانمارک این گونه قابلیت ها را در خود گسترش می دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :