موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/146020 :کد

فوتبال ایران

حسین فرکی: چطور ما با دست خالی به تیم امید بازیکن می‌دهیم

  جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۸:۵۹
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -حسین فرکی: چطور ما با دست خالی به تیم امید بازیکن می‌دهیم

حسین فرکی، سرمربی تیم فوتبال پیکان اعتقاد دارد، تیمش در دیدار مقابل پدیده شهرخودرو مستحق پیروزی بوده و با بدشانسی به این مهم نرسیده است.

به گزارش تحلیل ایران , حسین فرکی پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل پدیده شهرخودرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بازی سخت و دشواری بود، آنهم مقابل تیمی که در جایگاه دوم قرار داشت. آنها در بازی‌های قبل خود خیلی خوب بازی کرده و نتیجه گرفته بودند و در شرایط ایده‌آل به مصاف ما آمدند.

وی افزود: شرایط ما با تیم پدیده فرق می‌کرد، از این لحاظ که 9 هفته است نتوانسته‌ایم در زمین خود پیروز شویم و با همه‌ی این مسائل مقابل پدیده تیم برتر زمین بودیم و حق‌مان برد بود. ما موقعیت‌های زیادی داشتیم که از هیچ‌کدام استفاده نکردیم. فکر نمی‌کنم تیمی در این شرایط تا این حد پدیده را تحت فشار قرار داده باشد. بازیکنان ما خیلی خوب عمل کردند تا حدی که یک موقعیت گل به حریف ندادیم. شاید خیلی بدشانس بودیم که برنده نشدیم. این تساوی چیزی از ارزش‌های بازیکنانم کم نکرده، بلکه اضافه هم می‌کند. من از همه شاگردانم بابت عملکرد خوبی که داشتند، تشکر می‌کنم. آنها همه خواسته‌های مرا برآورده کردند و فقط و فقط گل نزدند.

فرکی با اشاره به قضاوت داور این مسابقه عنوان کرد: من اصلاً در مورد مسائل داوری صحبت نمی‌کنم، اما در این بازی صحنه‌هایی رخ داد که باید در مورد آنها کارشناسی شود. من بعد از چندین سال مربیگری و با وجود صحبت‌های زیادی که در این مورد شده است، هنوز متوجه نشدم توپ به دست خوردن هند است یا دست به توپ خوردن. به‌هرحال امروز چنین صحنه‌ای در محوطه جریمه پدیده اتفاق افتاد که داور آن را خطا نگرفت، در حالی که هفته پیش به ضرر ما به خاطر خطای هند پنالتی گرفته شد. این تشخیص هنوز در فوتبال ما بلاتکلیف است. ما مربیان کنار زمین هستیم و تشخیص اصلی را به داور واگذار می‌کنیم، اما حق‌مان است که اعتراض کنیم و اجازه ندهیم حق‌مان تضعیف شود.

سرمربی تیم فوتبال پیکان ادامه داد: به هر صورت تیمی که در این شرایط سخت این‌قدر خوب بازی می‌کند و تیم برتر میدان است، نباید شرایطی پیش بیاید که مظلوم واقع شود. من برای جامعه داوری احترام زیادی قائلم، اما نباید اشتباهات تأثیرگذار اینچنینی را شاهد باشیم. این بازی قطعاً کارشناسی خواهد شد و اگر مشخص شود یکی از دو خطای هندی که در محوطه جریمه پدیده رخ داد پنالتی بوده، آن وقت حق ما واقعاً ضایع شده است و ذهن ما در مورد داوری دچار ابهاماتی می‌شود.

وی راجع به اینکه برخی باشگاه‌ها حاضر نیستند بازیکنان‌شان را در اختیار تیم امید قرار دهند، خاطر نشان کرد: نمی‌دانم چه باشگاهی قصد این کار را دارد، اما اگر باشگاهی باشد که نخواهد بازیکن به تیم امید دهد تفاوت این باشگاه با باشگاه‌های دیگر چیست؟ چطور ما که سخت به بازیکن امید خود نیاز داریم و دست‌مان خالی است باید با تیم امید همکاری کنیم، اما باشگاه‌هایی که تراز اول بوده و هزینه‌های میلیاردی داشته‌اند نمی‌خواهند بازیکن به تیم امید بدهند؟! فدراسیون نباید در این مورد تبعیض قائل شود. اگر قرار باشد با تیم امید همکاری شود همه باشگاه‌ها باید این کار را انجام دهند، اما اگر باشگاهی همکاری نکند آن وقت واقعاً تبعیض صورت گرفته است.

فرکی همچنین اظهار داشت: البته که من تیم‌هایم همیشه با تیم‌های ملی همکاری داشته‌اند و پیش از این هم در تیم قبلی‌ام خیلی از این مسئله آسیب دیدیم، اما باز اولویتم همیشه تیم ملی بوده است. با این وجود انتظارم این است که تبعضی رخ ندهد و حق تیمی ضایع نشود. ما به بازیکنان تیم امیدمان نیاز داریم، با این حال با تیم امید همکاری خواهیم کرد، اما انتظار داریم که همه باشگاه‌ها این کار را انجام دهند.

                               

ورزش     تیم فوتبال ایران                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :