موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/146138 :کد

امریکا

آمریکا برای مذاکره با روسیه درباره کنترل تسلیحات شرط گذاشت

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۴:۵۲
تعداد بازدید : ۹۱   
 تحلیل ایران -آمریکا برای مذاکره با روسیه درباره کنترل تسلیحات شرط گذاشت

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در واکنش به امضای دستور توقف اجرای پیمان موشکی از سوی رئیس جمهوری روسیه، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره با مسکو درباره کنترل تسلیحاتی، در صورت رعایت شروط مشخصی خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، یک مقام بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا در تفسیر  امضای دستور مربوط به توقف اجرای مفاد پیمان مربوط به نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط توسط "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که ایالات متحده حاضر است با طرف روسی درباره کنترل تسلیحات با شروط مشخصی مذاکراتی کند.

وی گفت: «آمریکا مانند گذشته به کنترل موثر تسلیحاتی که بتواند امنیت آمریکا، متحدان و شرکای این کشور را تامین کند اعتقاد دارد و در این رابطه دستورکار و تعهداتی را برای اجرای متعهدانه طرف مقابل تعهدات ارائه داده است. ما حاضر هستیم که با روسیه در این زمینه با توجه به خصوصیات ذکر شده گفت‌وگو کنیم.»

این مقام وزارت امور خارجه آمریکا افزود، مقامات واشنگتن از این مسئله ناامید هستند که روسیه ظاهراً حاضر نیست اقدامات ضروری در این عرصه را انجام داده و به اجرای تعهدات خویش در قبال پیمان موشکی بازگردد.

این دیپلمات آمریکایی بار دیگر انتقادات صورت گرفته از طرف مسکو در رابطه با نقض این توافقنامه دوجانبه از سوی واشنگتن را تکذیب کرد.

ولادیمیر پوتین روز گذشته (دوشنبه) دستور توقف اجرای شروط پیمان نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط از سوی روسیه را امضاء کرد. این تصمیم، پاسخی به خروج آمریکا از این توافقنامه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :