موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران و جهان

a/146217 :کد

دیدار وزیر امور خارجه آذربایجان با دبیر شورای عالی امنیت ملی

  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -دیدار وزیر امور خارجه آذربایجان با دبیر شورای عالی امنیت ملی

«المار محمد یار اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان عصر امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدارو پیرامون تحولات منطقه و راه کارهای گسترش همکاری های دوجانبه

شمخانی در این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی،فرهنگی و مذهبی میان دو کشور همسایه اظهار داشت: توسعه روابط همه جانبه بویژه ارتقاء مناسبات اقتصادی میان تهران و باکو خواست و اراده مردم و رهبران دوکشور بوده و به نفع امنیت و ثبات در منطقه است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مرزهای مشترک فرصتی ارزشمند و دروازه های صلح و دوستی میان دوکشور است، افزود؛ ظرفیت های فراونی برای افزایش سطح تعاملات تجاری میان دو کشور وجود دارد که می تواند موجب رفاه، ثبات و امنیت دو کشور شود.
وی خاطر نشان کرد:جمهوری اسلامی ایران برای رفع موانع تحقق توافقات جامع میان دو کشور امادگی کامل دارد.
علی شمخانی گفت؛ تکمیل راه آهن شمال-جنوب برای منطقه و نیز آذربایجان به لحاظ پیشبرد توافقات و همکاری های تجاری و اقتصادی بسیار ضروری بوده وموجب توسعه همکاری های مشترک در زمینه های ترانزیت وحمل ونقل خواهد شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت روابط گرم و دوستانه ایران و آذربایجان علیه هیچ کشوری نبوده و هرگز تحت تاثیر عوامل مخرب منطقه ای و فرامنطقه ای قرار نخواهد گرفت .
«المار محمد یار اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اثربخش خواندن گفتگوهای صورت گرفته میان مقامات دوکشور گفت؛ جمهوری آذربایجان مایل به افزایش مبادلات و همکاری های همه جانبه با ایران بوده و در این مسیر از ابتکارات و پیشنهادات ارائه شده استقبال می نماید.
وی افزود باکو به روند ارتقاء همکاری های اقتصادی با تهران ادامه خواهد داد و تحریم ها نمی تواند بر روابط خوب دوکشور اثر منفی داشته باشد.

                               

علی شمخانی     آذربایجان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :