موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید و تجارت

a/146251 :کد

صنعت و تجارت

مرغ به هر کیلوگرم ۱۷ هزار تومان نزدیک شد

  یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۴:۳۲
تعداد بازدید : ۱۲۱   
 تحلیل ایران -مرغ به هر کیلوگرم ۱۷ هزار تومان نزدیک شد

قیمت هرکیلوگرم مرغ در تهران به محدوده ۱۷ هزار تومان نزدیک شد، هرچند که این محصول در برخی از نقاط تهران تا ۱۴ هزار تومان نیز در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

به گزارش تحلیل ایران ، قیمت مرغ در بازار دو نرخی شده و به قیمتهای هر کیلوگرم 11500 تومان (مصوب) و 14000 تا 17000 تومان در بازار آزاد به فروش میرسد، این درحالی است که قیمت این محصول در سال قبل کمتر از 10 هزار تومان بود.

قیمت مرغ در ماههای اخیر نوسانات زیادی با تمایل به افزایش قیمت  داشته است به همین منظور دولت برای کنترل قیمت ها، جلوی صادارت مرغ را گرفت و اجازه واردات مرغ  به کشور را صادر کرد. این اقدام تنظیم بازاری دولت برای تنظیم بازار با تاخیر انجام شد و اثرگذاری لازم را نداشت.

نوسانات این روزهای بازار کشور، دامن مرغ را نیز گرفته است به طوری که براساس گزارش میدانی  قیمت هرکیلوگرم مرغ در خیابان خرمشهر تهران 16800 تومان، یوسف آباد 16700 تومان و قیمت هرکیلوگرم ران مرغ در محدوده خیابان وزرا 16800 است.

بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم از این محصول در منطقه ای در خیابان ولیعصر (محدوه یوسف آباد) 14 هزار تومان به فروش میرسد و به نظر می رسد که انصاف فروشندگان و میزان سودی که برای فروش مرغ در نظر میگیرند در قیمت نهایی اعلامی آنها موثر است.بنابراین گزارش، برای خرید مرغ به قیمت مصوب دولتی نیز می توان به میادین میوه و تره بار شهرداری تهران و برخی از فروشگاه های زنجیرهای و فروشگاههای منتخب صنفی مراجعه کرد و با قبول صرف وقت بیشتر و ایستادن در صف خریداری کرد؛ قیمت هر کیلوگرم مرغ در این مراکز 11500 تومان است.

                               

اقتصادی کشور     صنعت     تجارت     مرغ        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :