موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/146286 :کد

دیپلماسی ایران

پهلوگیری ناوگروه شصتم ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر مسقط

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۱۲۱   
 تحلیل ایران -پهلوگیری ناوگروه شصتم ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر مسقط

ناوگروه آموزشی-عملیاتی شصتم ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن بایندر، ناو لاوان و ناو بوشهر از تاریخ شنبه ۱۹ اسفند تا سه‌شنبه ۲۱ اسفند در بندر سلطان قابوس شهر مسقط پایتخت عمان پهلوگیری نمود.

به گزارش تحلیل ایران  ، ناوگروه آموزشی-عملیاتی شصتم ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن بایندر، ناو لاوان و ناو بوشهر از تاریخ شنبه 19 اسفند تا سه‌شنبه 21 اسفند در بندر سلطان قابوس شهر مسقط پایتخت عمان پهلوگیری نمود.

حجه‌الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی در مراسم دیپلماتیکی که با حضور سفرا و وابستگان نظامی کشورهای مقیم در مسقط و اعضای سفارت و نهادهای جمهوری اسلامی ایران بر روی عرشه ناو لاوان برگزار گردید، ضمن تشکر و خیرمقدم به حضار اظهار داشت: روابط جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان به لحاظ مشترکات فرهنگی، دینی، جغرافیائی و پیشینه تاریخی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و سمت و سوی این روابط روز به روز ارتقاء یافته است. این روابط در بخش نظامی و دفاعی نیز با ایجاد کمیته مشترک دوستی نظامی پیگیری می‌شود و همچنین رفت و آمد هیئت‌های نظامی و دفاعی در سطح مطلوبی می‌باشد. لازم بذکر است جمهوری اسلامی ایران در این برهه حساس تاریخی ضمن تعامل سازنده با دیگر کشورها که توافق هسته‌ای نمونه ای از آن بود ولی در برابر زورگوئی دیگران هرگز کوتاه نخواهد آمد.

همچنین ناخدا یکم رضا بداقی فرمانده ناوگروه اعزامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنانی ضمن خیرمقدم به میهمانان و تشکر از دولت عمان بخاطر همکاری‌هایش در تدارک این پهلوگیری و در طول مدت پهلوگیری ناوگروه، هدف از این بازدید و چنین بازدیدهایی را ارسال پیام صلح و دوستی و برقراری امنیت در منطقه و همچنین آشنایی با فرهنگ‌ها و تحکیم روابط دریایی و نظامی کشورها دانست و اظهار امیدواری نمود که همیشه صلح و ثبات و امنیت در منطقه برقرار باشد.

در طول مدت چهار روز پهلوگیری ناوگروه، پرسنل ناوگروه نیز ضمن دیدار و گفتگو با مسئولین نظامی عمان در مسابقات ورزشی نیروهای مسلح این کشور، شرکت کردند.

 
                               

بین الملل     دیپلماسی     ایران     ناو        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :