موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/146321 :کد

مجلس و دولت

روابط ایران و عراق ابزار تحریم را از دست آمریکایی‌ها می‌گیرد

  چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۷۵   
 تحلیل ایران -روابط ایران و عراق ابزار تحریم را از دست آمریکایی‌ها می‌گیرد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: با گسترش و یکپارچه شدن اقتصاد کشورهای محور مقاومت، ابزار تحریم‌ها از دست آمریکاییها گرفته می‌شود.

ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو باتحلیل ایران  ، با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به عراق، گفت: سفر رئیس جمهور به عراق از لحاظ سیاسی و اقتصادی حائز اهمیت فراوان بود و بازتاب بسیار خوبی در منطقه و جهان داشت.

وی افزود: طی این سفر توافقنامه‌های 2 جانبه خوبی بین 2 کشور منعقد شد که می‌توان موافقتنامه‌ها را در آینده بین همه کشور‌های محور مقاومت که در کنار یکدیگر علیه آمریکا و تروریست ایستادند، گسترش داد و باعث توسعه روابط اقتصادی، سیاسی، امنیتی و همچنین فرهنگی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه گسترش روابط ایران و عراق باعث انسجام هر چه بیشتر کشورهای حول محور مقاومت می‌شود، ادامه داد: با گسترش و یکپارچه شدن اقتصاد کشورهای محور مقاومت، ابزار تحریم‌ها از دست آمریکاییها گرفته می‌شود و در آینده هیچ ابزاری برای دشمنان به منظور فشار آوردن به این کشورها وجود نخواهد داشت.

حسن‌بیگی با بیان اینکه با حمله امریکا و پس از آنها داعش تمامی زیر ساخت‌ها عراق از بین رفته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه ایران در بعد مهندسی و اجرایی پروژه‌های عمرانی تجربیات فراوانی دارد، بنابراین می‌تواند در بازسازی و زیر ساخت‌های این کشور همکاری و مشارکت کند.

وی در تشریح اهمیت سیاسی روابط عراق و ایران، تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا ایران را منزوی و روابط ما با کشورهای دیگر را کاهش دهند. بنابراین گسترش روابط اقتصادی و سیاسی با عراق و استقبال مسئولان عراقی از رئیس‌جمهور ایران نشان دهنده شکست آمریکایی‌ها در رسیدن به اهدافشان است.

                               

سیاسی     مجلس     دولت     ایران     عراق    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :