موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/146332 :کد

امریکا

افزایش فشارها بر دولت ترامپ به دلیل نگرانی‌های امنیتی بوئینگ

  چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۷۸   
 تحلیل ایران -افزایش فشارها بر دولت ترامپ به دلیل نگرانی‌های امنیتی بوئینگ

وقوع دومین سانحه هوایی برای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ در کمتر از شش ماه گذشته موجب افزایش فشارها بر دولت ترامپ در خصوص نگرانی‌های امنیتی این هواپیما شده است.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دومین سانحه مرگبار برای هواپیمای بوئینگ 737 موجب شده است تا نگرانی‌های امینتی زیادی درباره این هواپیما ایجاد شود و این مساله فشارها بر دولت ترامپ را تشدید کرده است.

کاخ سفید اعلام کرده است که هیچ فشاری بر اداره هوانوردی وارد نخواهد کرد تا پرواز این هواپیماها را به طور موقت، متوقف نماید. این در شرایطی است که اتحادیه اروپا، چین اندونزی و برخی شرکت‌های هواپیمایی خارجی تدابیر محتاطانه ای را برای ادامه فعالیت این هواپیماها اتخاذ کرده‌اند.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در این باره به فاکس نیوز گفت: ما باید بررسی کنیم که واقعا چه اتفاقی افتاده است. این یک روند خواهد بود و ما تماس مداوم حود را با وزارت حمل و نقل و اداره هوانوردی حفظ خواهیم کرد.

دنیس مولنبرگ رئیس شرکت بوئینگ نیز در تماس تلفنی به ترامپ اطمینان داده است که این هواپیماها امن است.

اداره هوانوردی آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که بررسی و بازنگری فعالیت این هواپیماها نشان داده است که هیچ دلیلی برای زمین گیر شدن آنها وجود ندارد.

شرکت بوئینگ با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ایمنی و امنیت این هواپیما اطمینان کامل داده است.

تد کروز رئیس کمیته حمل و نقل هوایی سنای آمریکا خواستار زمین گیر شدن هواپیماهای بوئینگ 737 شده است آن هم تا زمانی که اداره هوانوردی ایمنی کامل این هواپیماها برای مسافران را تضمین کند.

                               

بین الملل     امریکا     دونالد ترامپ            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :