موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/146345 :کد

افغانستان

حمله هوایی آمریکا به نیروهای امنیتی در جنوب افغانستان ۵ کشته

  پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -حمله هوایی آمریکا به نیروهای امنیتی در جنوب افغانستان ۵ کشته

مقامات افغان اعلام کردند که حمله جنگنده‌های آمریکایی به یک پاسگاه نیروهای امنیتی افغان در ولایت ارزگان ۵ کشته و ۱۰ زخمی به‌جا گذاشته است.

به گزارش تحلیل ایران ، مقامات افغان در ارزگان اعلام کردند که جنگنده‌های آمریکایی یک پاسگاه نیروهای ارتش در این ولایت را هدف قرار داده‌اند.

«کریم کریمی» رئیس شورای ولایتی ارزگان اظهار داشت: این پاسگاه زمانی هدف حمله هوایی قرار گرفت که نیروهای آمریکایی در نزدیکی پاسگاه ارتش هدف حمله قرار گرفتند.

وی افزود: در این حمله بیش از 5 سرباز ارتش کشته و 10 تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع افغانستان تصریح کرد که به‌دلیل عدم هماهنگی یک پاسگاه ارتش توسط جنگنده‌های آمریکایی هدف حمله قرار گرفته است.

بر اثر حملات هوایی و عملیات‌های شبانه نیروهای آمریکایی در افغانستان در یک ماه گذشته صدها نظامی و غیرنظامی افغانستان کشته و زخمی شدند.

هفته گذشته نیز جنگنده‌های آمریکایی یک پاسگاه پلیس در شهرستان «جاغوری» ولایت غزنی را هدف حمله قرار داده بودند که تعدادی کشته و زخمی به‌جا گذاشت.

تشدید حملات هوایی نیروهای آمریکایی و ناتو نه‌تنها باعث افزایش تلفات غیرنظامیان شده بلکه سبب افزایش تلفات نیروهای امنیتی افغان نیز شده است.

پیش از این نیز بارها نیروهای امنیتی افغان هدف حملات هوایی نیروهای آمریکایی و ناتو قرار گرفته‌ بودند، با این حال، دولت افغانستان تنها به گفتن اینکه "در این مورد تحقیق خواهیم کرد" بسنده کرده است.

کارشناسان بر این باورند که پیمان امنیتی کابل ــ واشنگتن در این کشور در برابر کشتار نظامیان و غیرنظامیان افغان به نیروهای آمریکایی مصونیت قضایی داده است، بنابراین آنها در برابر کشتار افغان‌ها پاسخگو نیستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :