موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/146362 :کد

فوتبال جهان

کمیته ساماندهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

  شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ — ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۷۵۲   
 تحلیل ایران -کمیته ساماندهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

فوتبال جهان - قطر با وجود پیشنهاد فیفا برای افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ تا ۴۸ تیم، مهیای میزبانی این رقابت‌ها با ۳۲ تیم می‌شود، هر چند مسیر مذاکره را باز گذاشته است.

به گزارش تحلیل ایران ، بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی کمیته سازماندهی جام جهانی 2022 در قطر، این کشور همچنان مهیای میزبانی از این رقابت‌ها با شرکت 32 تیم می‌شود و بر همین مبنا برنامه‌های خود را پیش می‌برد.

روز گذشته (جمعه) در نشست اعضای شورای فیفا ایده افزایش تیم‌های جام جهانی 2022 در قطر به 48 تیم که از سوی جانی اینفانتینو، رئیس سوئیسی این نهاد ارائه شده بود مورد تایید قرار گرفت. در صورتی که یکی از کشورهای همسایه قطر مشارکت در جام جهانی 2022 را بر عهده بگیرد، تصمیم نهایی افزایش تیم‌های این رقابت‌ها در نشست روز 5 ماه ژوئن فیفا در شهر پاریس، پایتخت فرانسه اتخاذ خواهد شد.

در این میان کمیته سازماندهی جام جهانی 2022 اعلام کرد: ما مهیای بحث درباره افزایش تیم‌های این رقابت‌ها از زمان کنگره سال گذشته در مسکو بودیم. با فیفا درباره نحوه عملی ‌شدن این طرح همکاری می‌کنیم و مسئله مهم‌تر این است که آیا افزایش تیم‌ها می‌تواند هدف عالی برای فوتبال و همچنین قطر به عنوان جام جهانی 2022 باشد یا خیر. تا زمانی که به این نتیجه نرسیم قطر همچنان آماده‌سازی خود را بر اساس شرکت 32 تیم پیش خواهد برد. تاکید می‌کنم تصمیم نهایی را باید فیفا و قطر اتخاذ کنند اما ما همواره آماده بحث و مذاکره در این رابطه هستیم.

                               

ورزش     فوتبال     قطر            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :