موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سیل و طوفان

a/146419 :کد

در پی وقوع سیل شیراز

۲۰۰ خودرو در دروازه قرآن شیراز را سیل برد

  دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۳۵۳   
 تحلیل ایران -۲۰۰ خودرو در دروازه قرآن شیراز را سیل برد

در ادامه بروز سیل در بخش‌های متعددی از ایران، صبح روز دوشنبه، بارش شدید باران بسیاری از مردم را در بخش‌هایی از شیراز غافلگیر کرد. ورودی‌های شمال این شهر مسدود شده‌‌اند و مسافران به شیراز نروند

سیل شدید و بی‌سابقه در شیراز حدود ۲۰۰ خودرو را در دروازه قرآن با خود برد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به علت بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب ورودی‌های شمال شهر شیراز و دروازه قرآن مسدود شده‌اند.

به گزارش مرکز اورژانش شیراز تا کنون ۱۰ نفر کشته و بیش از ۱۵ نفر زخمی شده‌اند. به گفته برخی منابع احتمال افزایش شمار آسیب‌دیدگان بسیار زیاد است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که سیلاب در دروازه قرآن چند شهروند را نیز با خود برده است. تصاویر ویدیویی همچنین نشان می‌دهند که بازار تاریخی وکیل شیراز نیز زیر آب رفته است.

حسن روحانی به دلیل جاری شدن سیل در بخش‌های گسترده‌ای از کشور به همه استانداران، فرمانداران و مسئولان کشور دستور داده تا پایان تعطیلات نوروزی در محل خدمت حضور مستمر داشته و در آماده‌باش کامل بسر ببرند.

تصاویری که از بروز سیل در شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌ها منتشر شده‌اند از جریان مهیب آب حکایت دارند که شمار متعددی خودرو را با خود می‌برد.

محمدهادی قانعی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با توجه به هشدار مدیریت بحران مبنی بر بارندگی شدید در این کلانشهر به شهروندان توصیه کرد که  از تردد در کنار گذرها خودداری و از مسیرهای جایگزین عبور کنند. او هم‌نین از مردم خواست که از  حرکت در درون شهر و رفت‌وآمدهای غیر ضروری خودخوداری کنند .

                               

سیل     شیراز                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :