موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/146445 :کد

فوتبال جهان

فن‌خال:سولسشایر هم درمنچستریونایتد مانند مورینیو اتوبوس پارک می‌کند

  چهارشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۷:۵۸
تعداد بازدید : ۳۱   
 تحلیل ایران -فن‌خال:سولسشایر هم درمنچستریونایتد مانند مورینیو اتوبوس پارک می‌کند

فوتبال جهان - سرمربی هلندی سابق شیاطین سرخ در اظهارنظری عجیب شیوه فعلی بازی این تیم با هدایت سرمربی نروژی‌اش را دفاعی دانست.

به گزارش تحلیل ایران ، لوئیز فن‌خال، سرمربی سابق منچستریونایتد سبک بازی فعلی شیاطین سرخ با هدایت اولگنار سولسشایر را به شیوه بازی این تیم در زمان سرمربی قبلی‌اش ژوزه مورینیو شبیه دانست.

سولسشایر از اواسط ماه دسامبر سال گذشته که جانشین ژوزه مورینیو شد، با سبکی که تداعی‌کننده من‌یونایتد دوران سرالکس فرگوسن بوده و بازی‌هایی هجومی توانست بردهای فراوانی کسب و امید هواداران را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان زنده کند. با این حال فن‌خال معتقد است که سبک بازی این تیم در قیاس با زمانی که توسط مورینیو هدایت می‌شد، تفاوت چندانی نکرده است.

فن‌خال در این باره به شبکه BBC‌ گفت: سرمربی بعد از من (مورینیو) سبک بازی تیم را به «اتوبوس را پارک کن و بازی در ضدحملات» تغییر داد. الان هم یک مربی دیگر آمده که او هم اتوبوس را پارک می‌کند و چشم به ضدحملات دارد. تفاوت اصلی میان مورینیو و سولسشایر اما این است که سولسشایر دارد بازی‌هایش را می‌برد.

فن‌خال ادامه داد: شیوه‌ای که منچستریونایتد الان دارد بازی می‌کند، آن شیوه‌ای نیست که این تیم زیر نظر فرگوسن بازی می‌کرد. تیم دارد دفاعی و ضدحمله‌ای بازی می‌کند. اگر سبک بازی‌اش را دوست دارید خب دوست داشته باشید و اگر فکر می‌کنید که سبک بازی‌اش از سبک بازی منچستریونایتد تحت هدایت من مهیج‌تر و جذاب‌تر است اشکالی ندارد، اما به نظر من حقیقت این است که سبک بازی این تیم با قبل از آمدن سولسشایر فرق چندانی نکرده است. اینکه منچستریونایتد سهمیه لیگ قهرمانان بگیرد، بسیار مهم است، درست همان‌طور که در زمان مربیگری من در این تیم مهم بود. این تیم در اروپا هم می‌تواند قهرمان شود، چون بسیار دفاعی بازی می‌کند و شکست دادنش کار بسیار سختی است و چه بخواهید یا نخواهید، این به لطف کارهای مورینیوست.فن‌خال 67 ساله در پاسخ به انتقاداتی برخی از هواداران و رسانه‌ها از شیوه بازی منچستریونایتد دوره مربیگری او که آن را کسل‌کننده توصیف می‌کردند، عنوان کرد: این شما هستید که می‌گویید سبک بازی تیم کسل‌کننده بوده است. چه چیز آن کسل‌کننده بود؟ شاید حملات ما کسل‌کننده بود که آن هم به دلیل اتوبوس پارک کردن حریف بود. در چنین شرایطی شما مجبورید ضرب‌آهنگ بازی‌تان را بالا ببرید که آن هم کار آسانی نیست. من یک فلسفه فوتبالی دارم که به آن پایبندم و با آن در چهار کشور مختلف قهرمان شدم. من ثابت کردم که فلسفه فوتبالی‌ام درست و ثمربخش است. چیزی که من دوست ندارم این است که اد وودوارد (مدیراجرایی منچستریونایتد) با جانشین من تماس گرفت و با اینکه خودش می‌دانست آن فرد جانشین من خواهد شد، برای شش ماه دهانش را بسته نگه داشت. به همین دلیل من هر جمعه مجبور بودم که در نشست‌های خبری درباره شایعه اخراج شدنم در پایان فصل جواب پس بدهم. به نظر شما این رفتار چه بلایی بر سر اقتدار یک مربی می‌آورد؟ همان یک قهرمانی که در جام حذفی (فصل 17-2016) بردم، در شرایطی که موی دماغم بودند، خودش بزرگ‌ترین دستاورد بود.

                               

ورزش     فوتبال جهان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :