موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خانواده

a/146448 :کد

جوانان

تازه ترین جزئیات از حذف هزینه روادید عتبات عالیات

  چهارشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۸:۱۰
تعداد بازدید : ۱۳۱   
 تحلیل ایران -تازه ترین جزئیات از حذف هزینه روادید عتبات عالیات

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به تصویب حذف هزینه روادید عراق در شورای وزیران این کشور گفت: اجرای این مصوبه منوط به ابلاغ آن به سفارت عراق در جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش تحلیل ایران  مرتضی آقایی درخصوص اخبار منتشر شده مبنی بر تصویب حذف هزینه روادید برای ایرانیان در هیات دولت عراق اظهار کرد: شب گذشته شورای وزیران عراق حذف هزینه روادید سفر شهروندان ایرانی به این کشور را در صورت اقدام متقابل تصویب کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از این اقدام خاطرنشان کرد: تفاهم نامه مربوط به حذف هزینه روادید میان جمهوری اسلامی ایران و عراق در سفر اخیر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور کشورمان به عراق انجام پذیرفت و دو طرف بر اجرای هر چه سریعتر این موضوع تاکید کردند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص زمان اجرایی شدن این مصوبه نیز تصریح کرد: ما پیگیر ابلاغ این مصوبه به سفارت عراق در تهران هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت؛ آقایی توضیح داد: هر زمان که سفارت عراق این مصوبه را اجرایی کند سازمان حج و زیارت هزینه‌های صدور روادید هر یک از زائران را که مشمول این مصوبه و رایگان شدن هزینه‌ها شوند، باز می‌گرداند.

وی تصریح کرد: احتمالا زمان ابلاغ و اجرای این مصوبه بعد از نیمه فروردین ماه خواهد بود؛ که البته امیدواریم با پیگیری‌های وزارت امور خارجه کشورمان و دست اندرکاران ذیربط مصوبه شورای وزیران عراق هرچه زودتر ابلاغ و اجرایی شود تا زائران هر دو کشور از پرداخت هزینه روادید معاف شوند.

                               

اجتماعی     سفر     جوانان     خانواده        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :