موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/146486 :کد

دیپلماسی ایران

اگردولت جدیدی در آمریکابر سرکار آیدامکان بازگشت به برجام وجود دارد

  دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -اگردولت جدیدی در آمریکابر سرکار آیدامکان بازگشت به برجام وجود دارد

معاون سابق وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای گفت در صورتی که دولت جدیدی در انتخابات پیش روی آمریکا بر سر کار آید امکان بازگشت واشنگتن به برجام وجود دارد.

به گزارش تحلیل ایران ، «ویلیام برنز» معاون وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با نشریه «فارین پالیسی» به موضوعات مختلفی درباره 30 سال فعالیت خود در وزارت امور خارجه آمریکا پرداخت.

توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 یکی از موضوعاتی بود که در این مصاحبه بدان پرداخته شد.

وی در پاسخ به سوالی در این باره که "چند نفر از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا اعلام کرده‌اند در صورتی که در انتخابات پیروز شوند به توافق هسته‌ای با ایران باز خواهند گشت اما آیا برجام در دوره اول ریاست جمهوری ترامپ یا در صورت پیروزی در دوره وی دوام خواهد آورد؟"، گفت: در حال حاضر احساس من این است که دولت ایران تمایل دارد تا پایان دولت ترامپ صبر کند اما اگر رئیس جمهور برای دور دوم نیز انتخاب شود  امکان دارد دیگر تمایلی برای ادامه این توافق وجود نداشته باشد.

وی افزود: اگر دولت جدیدی بر سر کار آید و تنش بزرگی نیز در آن زمان وجود نداشته باشد، امکان حضور مجدد ما در این توافق وجود خواهد داشت و در آن صورت برخی از نگرانی‌ها که درباره این توافق وجود دارد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این دیپلمات سابق آمریکایی اضافه کرد: با گذشت زمان و طی سال‌های پیش رو، برخی از محدودیت‌ها درباره برنامه هسته‌ای غیرنظامی ایران برداشته خواهد شد و تعامل با این موضوع مهم است.

                               

پیامهای بازدید کنندگان
  ناشناس
  ﺳﻪشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۴
به نام خدا موضوع: درخواست خروج از برجام سلام علیکم تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر دشمنان زورگو، تکیه بر توانمندی و ظرفیت های داخلی و ارتباط با کشورهای غیر مستکبر است. آمریکا و این سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان حتی اگر در مقابل چشم ما، جنگ زرگری هم راه بیاندازند باز دو روی یک سکه اند. مگر یادمان رفته که امام راحل (ره) فرمود: «آمریکا از انگلیس بدتر، انگلیس از آمریکا بدتر.» امام خامنه ای قبل از روی کار آمدن دولت ترامپ فرمودند: «برجام را ابتدائاً نقض نخواهیم کرد این را همه ب


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :