موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/146498 :کد

اروپا

پوتین درباره به رسمیت شناختن انتخابات اوکراین تصمیم خواهد گرفت

  دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۸:۰۸
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -پوتین درباره به رسمیت شناختن انتخابات اوکراین تصمیم خواهد گرفت

سخنگوی کرملین با اعلام اینکه کرملین تا مشخص شدن نتیجه نهایی انتخابات در اوکراین، هیچ موضع‌گیری در این باره اتخاذ نمی‌کند، تاکید کرد: روسیه هیچ نقطه از خاک اوکراین را اشغال نکرده و درباره الحاق کریمه هم

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری «تاس»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که کرملین هنوز موضع گیری درباره مسئله به رسمیت شناختن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین اتخاذ نکرده است.

پسکوف در پاسخ به سئوالی درباره پیشنهاد برخی نمایندگان دومای روسیه درباره عدم به رسمیت شناختن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اوکراین تاکید کرد: «می خواهم توجه شما را به این مسئله جلب کنم که بر اساس قانون اساسی سیاست خارجی روسیه تنها از سوی رئیس‌جمهور تعیین میشود. انتخابات در اوکراین هنوز پایان یافته و به دور دوم کشیده شده است. بنابراین باید صبر کنید تا نتیجه این رقابت در دور دوم انتخابات مشخص شود و قبل از پایان این رقابت‌ها هر گونه موضع‌گیری در این باره نادرست خواهد بود.»

سخنگوی کرملین یادآور شد که روسیه با دقت زیاد اظهارات تمامی نامزدهای پست ریاست جمهوری اوکراین به خصوص در رابطه با روسیه، شبه جزیره کریمه و منطقه دونباس (شرق و جنوب اوکراین) را با دقت دنبال می‌کند.

وی تأکید کرد: «ما امیدوار هستیم که حزب جنگ در این کشور هدایت اوضاع را در دست گ نگیرد، بلکه حزبی به پیروزی برسد که خواستار حل و فصل تدریجی و مسالمت آمیز مناقشه در مناطق جنوبی و شرقی کشور و با توجه به خواست مردم آن منطقه باشد.»

پسکوف در تفسیر اظهارات اخیر "ولادیمیر زلنسکی" که خواستار پرداخت غرامت  به خاطر اوضاع دونبس و بازگشت کریمه به اوکراین شده بود، توضیح داد: «ما حاضر هستیم به هر یک از شهروندان اوکراینی توضیح بدهیم که روسیه هیچ منطقه‌ای از خاک اوکراین را اشغال نکرده و نمی‌تواند هیچ صحبتی در این باره بین دو طرف صورت بگیرد. برای اینکه جمهوری‌های خودخوانده در شرق و جنوب این کشور به خاطر جواب رد خود مقامات کی‌یف و نتیجه اقدامات دولت اوکراین بوجود آمده‌اند و این موضوع یک مسئله داخلی و مربوط به دولت اوکراین است. ولی موضوع الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، کاملا بر اساس ضوابط حقوق بین الملل صورت گرفته و به هیچ وجه قابل بررسی و مذاکره نخواهد بود.»

لازم به یاد آوری است که بر اساس آخرین اطلاعات کمیته مرکزی انتخابات اوکراین و پس از شمارش بیش از 70 درصد از آراء ریخته شده در صندوق‌ها، "ولادیمیر زلنسکی" با کسب 30.45 درصد آراء، همچنان در صدر قرار داشته و جایگاه دوم از آن "پیتر پروشنکو" رئیس جمهوری کنونی این کشور با کسب 16.19 درصد آراست.

ضمن این که این کمیته پس از شمارش 60 درصد آرا به طور رسمی اعلام کرد که هیچ یک از نامزدها 50 درصد آراء لازم برای پیروزی در انتخابات را بدست نیاورده و رئیس جمهوری آینده اوکراین در دور دوم انتخابات مشخص خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :