موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/146646 :کد

فوتبال ایران

استقلال مقابل الهلال نشان داد که می‌توان حساب ویژه‌ای باز کرد

  ﺳﻪشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -استقلال مقابل الهلال نشان داد که می‌توان حساب ویژه‌ای باز کرد

شاهین بیانی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال با بازیکنان با تجربه و جوان خود مقابل الهلال نشان داد که در آسیا تیم پرقدرتی است و می‌توان روی این تیم حساب ویژه‌ای باز کرد.

شاهین بیانی  در خصوص پیروزی 2 بر یک استقلال مقابل الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: پس از نتایج بدی که استقلال در چند هفته اخیر لیگ برتر گرفته بود، بازی قابل قبولی مقابل الهلال انجام داد. استقلال در لیگ قهرمانان آسیا همیشه نشان داده یکی از شانس‌هاست، اما با وجود این پیروزی هم هنوز برای صعود کار مشکلی دارد و کار راحت نیست. درست است که در نیم فصل دوم استقلال بازیکنان زیادی جذب کرده، به لحاظ مهره چیزی کم ندارد و بازیکنان خارجی هم خیلی به تیم کمک کرده‌اند، اما فکر می‌کنم آینده استقلال بازیکنان جوان و خوبی هستند که در تیم داریم. آنها می‌توانند بیشتر به استقلال کمک کنند، باتجربه شوند و با این جوان‌ها می‌توانیم در آینده بهتر عمل کنیم.

وی با اشاره به گلی که استقلال مقابل الهلال دریافت کرد، افزود: استقلال با یک اشتباه گل خورد و این نشان دهنده تفاوت کیفیت لیگ قهرمانان آسیا با مسابقات داخلی است. اینکه حتی یک اشتباه هم به شما ضربه می‌زند. با این حال، استقلال در دربی هم نباید شکست می‌خورد و اگر نگاه کنید، مالکیت توپ استقلال، تعداد ضربات کرنر و... نسبت به پرسپولیس بیشتر بود و نشان می‌داد که استقلال تیم برتر میدان بوده، اما نتیجه نگرفت و دربی را مفت از دست داد. استقلال با بازیکنان با تجربه و جوان خود مقابل الهلال نشان داد که در آسیا تیم پرقدرتی است و می‌توان روی این تیم حساب ویژه‌ای باز کرد، اما در آینده باید قدرت استقلال از این هم بیشتر شود. تیمی مثل استقلال برای قهرمانی در آسیا نیاز به گام‌های بلندتری دارد و باید برنامه‌ریزی بلندمدت داشت.

مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال در واکنش به مقایسه آمار دو بازی این تیم مقابل پرسپولیس و الهلال که نتیجه عکس داشته است، گفت: استقلال در دربی آمار بهتری داشت و شکست خورد، اما در بازی با الهلال این شرایط برعکس بود به این دلیل که استقلال مقابل الهلال با تجربه‌تر عمل کرد و دفاع خوبی داشت. مالکیت توپ بیشتر در اختیار الهلال بود و آنها صاحب توپ بودند، اما استقلال بسیار منطقی دفاع می‌کرد و در ضد حملات نیز خطرناک نشان می‌داد. سرعت استقلال در ضد حملات بسیار بالا بود که شاید می‌توانست از این موقعیت‌ها نیز بهتر استفاده کند، اما از طرفی نمی‌توانست از ابتدای بازی بی‌پروا حمله کند و به اصطلاح باز، بازی کند. همچنین ترکیبی که شفر برای دیدار با الهلال انتخاب کرده بود، عاملی برای موفقیت شد، هرچند نمی‌شود انتطار داشت همه بازی‌ها اینطور باشد. امیدوارم مصدومان استقلال سریع‌تر برگردند و حداقل در لیگ قهرمانان آسیا به تیم کمک کنند.

بیانی در خصوص شانس استقلال در مسابقات لیگ و لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: شرایط لیگ برتر و آسیا متفاوت است. هرچند شانس استقلال در لیگ بسیار کم شده، اما بازیکنان حداقل برای اینکه دل هواداران را به دست بیاورند، باید بازی‌های باقیمانده را با نتیجه گرفتن پشت سر بگذارند. استقلال چند سالی است که جام نیاورده و هواداران ناراحت هستند که حداقل با برد باید آنها را خوشحال کرد. در آسیا هم استقلال روند خوبی را به لحاظ نتیجه گیری نداشت، اما حالا با این برد باید شرایط را تغییر دهد تا بتواند از گروهش صعود کند. حالا اینکه در مراحل بعدی با چه تیم‌هایی روبه‌رو شود، مسئله بعدی است و مهم‌ترین مسئله در حال حاضر صعود از گروه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :