موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگ و هنر

a/146648 :کد

در روند کمک به سیل زدگان

۱۵۱ موکب در استان‌های سیل‌زده فعال شدند

  ﺳﻪشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۴:۱۶
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -۱۵۱ موکب در استان‌های سیل‌زده فعال شدند

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به فعالیت ۱۵۱ موکب اربعین در استان‌های سیل‌زده، گفت: روز گذشته ۲۵۰ هزار و ۶۴۰ پرس غذا بین سیل‌زدگان ۴ استان توزیع شد.

یوسف افضلی معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به آخرین اقدامات برای امدادرسانی به سیل‌زدگان کشور، اظهار داشت: پس از پیام سرلشکر قاسم سلیمانی برای ورود موکب‌های اربعین برای کمک به مردم سیل‌زده، فراخوانی از سوی ستاد بازسازی عتبات منتشر شد.

وی افزود: مدت کوتاهی پس از انتشار فراخوان، ۲۱۰ موکب اربعین با پخت روزانه ۷۳۹ هزار پرس غذا برای کمک به سیل‌زدگان اعلام آمادگی کردند که از این بین تاکنون ۱۵۱ موکب تا کنون فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

افضلی به تعداد موکب‌های مستقر در استان‌های سیل‌زده اشاره کرد و گفت: در استان خوزستان ۱۱۲ موکب، در استان لرستان ۲۵ موکب، در استان ایلام ۸ موکب و در استان گلستان ۶ موکب فعال است.

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه هر کدام از موکب‌‌ها با توجه به نیاز مناطق اقدام به پخت و توزیع غذا در بین مردم سیل‌زده می‌کنند، به طوری که روز گذشته ۲۵۰ هزار و ۶۴۹ پرس غذا توزیع شد، خاطرنشان کرد: روز گذشته در استان خوزستان ۱۶۳ هزار و ۱۴۰ پرس غذا، در استان لرستان ۶۹ هزار پرس، در استان ایلام ۱۱ هزار‌و ۵۰۰ پرس و در استان گلستان ۷ هزار پرس غذا  به همت مواکب مستقر بین سیل‌زدگان توزیع شد.

وی با اشاره به خدمات فنی برای مردم سیل‌زده گفت: ما سعی داریم در بازه زمانی یک ماهه زندگی مردم مناطق سیل‌زده را به حالت عادی بازگردانیم که برای این امر کمک‌های مردمی نقش مهمی دارند که خیران می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری *۲۳۳#(ستاره ۲۳۳مربع) کمک‌های نقدی خود را به دست ما برسانند.

                               

موکب     سیل زدگان     امداد رسانی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :