موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/146760 :کد

وزارت بهداشت

سوال . بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی کجا هزینه شد؟

  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۳:۰۷
تعداد بازدید : ۱۲۹   
 تحلیل ایران -سوال . بودجه ۵۰۰ میلیون یورویی کجا هزینه شد؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هفته آینده سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت به جهت ارائه گزارش هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یوروی تخصیص یافته به حوزه سلامت به کمیسیون بهداشت و درمان می‌آیند.

محمدحسین قربانی درباره پیگیری‌های کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از نحوه هزینه شدن 500 میلیون یوروی تخصیص یافته به حوزه سلامت کشور، گفت: یکی از کارهای خوبی که در جهت شفافیت مالی حوزه سلامت در مجلس انجام می‌شود، پیگیری نحوه هزینه شدن اعتبارهای تخصیص یافته است.

وی افزود: پیش از این به گفته آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه 4 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کشور پرداخت شده است. با این حال آنچه که مورد سوال است چگونگی هزینه شدن این 4 هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف حوزه سلامت است.

قربانی در ادامه اظهار داشت: به همین منظور هفته آینده نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت و درمان میهمان کمیسیون بهداشت و درمان خواهند بود تا گزارشی را از نحوه هزینه شدن 500 میلیون یوروی تخصیص یافته به حوزه سلامت ارائه دهند.

به گزارش تحلیل ایران ، آذرماه سال 97 با موافقت مقام معظم رهبری مبلغ 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی در جهت تسویه بدهی‌های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت. با این حال آنچه تاکنون مشاهده می‌شود نامشخص بودن چگونگی هزینه شدن این ردیف اعتباری در بخش‌های مختلف حوزه سلامت کشور و گلایه مدیران حوزه دارو وتجهیزات پزشکی از پرداخت نشدن بدهی‌های دولت است.

در این باره سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان تیمی را مسئول بررسی وضعیت 500 میلیون یورو تخصیص یافته کرده بود و قراربود تا قبل از پایان سال 97 نتایج این بررسی‌ها اعلام می‌شود. با این حال با وجود گذشت بیش از 25 روز از آغاز سال 1398 هیچ گزارشی از سوی وزارت بهداشت در جهت شفافیت هزینه کرد 500 میلیون یوروی تخصیص یافته منتشر نشده است.

                               

اجتماعی     پزشکی     وزارت بهداشت            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :