موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تهران

a/146767 :کد

شهرداری

کمک ۱۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران به استان‌های سیل زده

  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۵:۴۹
تعداد بازدید : ۱۱۱   
 تحلیل ایران -کمک ۱۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران به استان‌های سیل زده

بر اساس مصوبه امروز شورای شهر تهران به شهرداری اجازه داده شد تا سقف ۱۰ میلیارد تومان به سیل‌زدگان استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان کمک کند.

به گزارش تحلیل ایران ، در یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران، بعد از اظهارات حناچی شهردار تهران درباره لایحه مجوز به شهرداری تهران برای کمک به سیل زدگان استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان اعضای شورای شهر ضمن تصویب دو فوریت این لایحه، به شهرداری تهران اجازه دادند از محل صرفه جویی در هزینه‌کرد ردیف‌های بودجه سال 98 نسبت به کمک به سیل زدگان استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان تا سقف 100 میلیارد ریال هزینه کند. همچنین شهرداری تهران مکلف شد پایان  هر فصل گزارش عملکرد هزینه کرد این اعتبار را به شورا ارائه دهد.

محمد جواد حقشناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در دفاع از لایحه دوفوریتی کمک شهرداری به مناطق سیل زده، اظهار داشت: ابعاد خسارات و ویرانی سیل‌های اخیر بسیار گسترده بوده است و بسیاری از هموطنان ما جانباخته یا بیخانمان شده‌اند بنابراین نیازمند کمک‌های بسیار گسترده و جدی هستند.

وی ادامه داد: بدون بسیج همه ظرفیت‌های دولتی و اجتماعی نمی‌توان حتی بخش کوچکی از نیازهای گسترده هموطنان  را تامین کرد‌. این لایحه و نتایج حاصل از بسیج نیروها و امکانات شهرداری از جمله اعزام نیرو به مناطق سیل زده نقش مهمی در کسب آمادگی و تجربیات لازم در مدیریت بحران‌های احتمالی در آتیه خواهد داشت.

                               

اجتماعی     تهران     سیل     شهرداری        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :