موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/146829 :کد

مرحله دوم مدیریت بحران سیل های اخیر

تحلیل ایران

  ﺳﻪشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۸:۱۵
تعداد بازدید : ۵۰۳   
 تحلیل ایران -مرحله دوم مدیریت بحران سیل های اخیر

مرحله دوم مدیریت بحران ها امروز امری بسیار لازم است و بازسازی مناطق سیل زده امروزه به کمک مردم و دولت امری لازم الاجراست

با توجه به میزان بارش های غیر قابل انتظار اخیر در چند استان و درگیر شدن کل کشور با این مسئله مهم اتفاقات بسیاری در استان های گلستان، لرستان، خوزستان و استان های دیگر افتاده است و باعث تخریب بسیار زیادی در شهرها و روستاهای کشور شده است .

در مرحله اول رسیدگی به این بحرانه دسته جمعی، نیروهای نظامی و مردمی نقش بسیار پر رنگی را ایفا کردند و در کنار مردمان سیل زده بسیار دلسوزانه ظاهر شدند و از بسیاری از سازمان ها و نهاد های دولتی پیشی گرفتند .

اکنون مرحله دوم مدیریت بحران هاست و نیاز به بازسازی هرچه سریعتر روستاها و شهرهای سیل زده است، لازمه اولیه بازسازی روستاها و شهرها مواد اولیه آن است اعم از فولاد و سیمان و ...

مدیریت بحران کنونی باید توسط دولت صورت بگیرد که در شرایط کنونی وضعیت مطلوبی برای فولاد و سیمان موجود نمی باشد با توجه به صادرات بسیار بی رویه فولاد به سایر کشور ها و همچنین صادرات سیمان، برای بازسازی مناطق سیل زده بحران شدید تری ایجاد خواهد شد، برای جلوگیری از موج جدید بحران ها برای بازسازی مناطق سیل زده در شرایط کنونی باید دولت تصمیمی بسیار قاطق و سریع را  به اجرا بگذارد و آن هم جلوگیری از صادرات فولاد و سیمان است، در کنار جلوگیری از صادرات فولاد و سیمان اختصاص بودجه و شرایط تولید خاص برای کارخانه جات و صنایع فولاد که در شرایط کنونی این امر بسیار مهمی است.

با انجام چنین روندی و با توجه به سال رونق تولید ملی بازسازی کشور با حمایت دولت از تولید فولاد با قیمت ارزان و جلوگیری از صادرات بی رویه بازسازی مناطق سیل زده بسیار تسریع خواهد شد و چنین کاری نمونه بارز مدیریت بحران می باشد.

                               

  تحلیل ایران
  تحریریه تحلیل ایران
  آدرس ایمیل : info@tahlileiran.ir
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :
مناطق سیل زده     بازسازی     تعلل دولت            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :