موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/146850 :کد

در سیل اخیر مازندران

دولت ۲۲۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض به مازندران تخصیص داد

  چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۱۲۴   
 تحلیل ایران -دولت ۲۲۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض به مازندران تخصیص داد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت که دولت برای کمک به خسارت دیدگان ناشی از سیل اخیر در این استان حدود ۲۲۲ میلیارد تومان کمک بلاعوض اختصاص داده است.

به گزارش تحلیل ایران ، مفید غلامی راد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : حدود 64 میلیارد تومان از کمک های بلاعوض برای خسارت واحدهای مسکونی و تجاری اختصاص یافت که به طور میانگین در قالب کمک معیشتی و تعمیراتی به هر خانوار تا سقف 50 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
وی با اعلام این که بخشی از کمک های معیشتی و تعمیراتی تاکنون پرداخت شده است ، گفت : 158 میلیارد تومان دیگر از کمک بلاعوض تخصصی دولت هم برای بخش کشاورزی است که توزیع می شود.
غلامی راد توضیح داد : کمک بخش کشاورزی بر اساس برنامه ریزی برای هر هکتار زمین زراعی تا سقف 20 میلیون ریال و باغات نیز 50 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
براثر سیل اخیر در مازندران حدود 6 هزار و 500 واحد مسکونی دچار خسارت شد.
دبیر شورای توسعه و برنامه ریزی مازندران افزود : بر اساس مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور رئیس جمهوری درساری برگزار شد، برای هر واحد دامداری نیز 50 میلیون ریال ، هر راس دام سبک تا سقف پنج میلیون ریال و دام سنگین نیز 30 میلیون ریال کمک بلاعوض داده می شود.
وی مبلغ کمک بلاعوض پرداختی به واحدهای مرغداری را نیز حدود 40 میلیارد ریال در مجموع پیش بینی کرد و گفت : در سیل اخیر 46 مرغداری گوشتی با 500 هزار قطعه و مرغ مادر نیز دو واحد با 100 هزار قطعه تخریب شدند.
** تخصیص 458 میلیارد تومان اعتبار تسهیلاتی برای کشاورزی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت : همچنین دولت برای کمک به کشاورزان سیلزده و رونق تولید نیز 458 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی ارزان قیمت به مازندران تخصیص داد.
وی اضافه کرد : این خسارت ها نیز در قالب تسهیلات بانکی مطابق با مصوبه در اختیار کشاورزان خسارت دیده ناشس از سیل قرار می گیرد.
دبیر شورای توسعه و برنامه ریزی مازندران کمک های دولت برای سیل نسبت به دوره های گذشته را بی سابقه توصیف کرد و اظهار داشت : ورود بموقع دولت در مناطق سیل زده باعث شد تا دولت با وجود مشکل مالی کمک های خوبی را در قالب بلاعوض و تسهیلات در اختیار استان های خسارت دیده قرار دهد.
وی اضافه کرد : در مجموع میزان کمک های بلاعوضی که دولت برای جبران خسارت های ناشی از سیل به این استان اختصاص داد حدود 20 درصد از کل بودجه عمرانی سال گذشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :