موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/146931 :کد

بورس و سهام

لزوم پوشش ریسک بلایای طبیعی کشور از طریق بازار سرمایه

  دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۱۰۰   
 تحلیل ایران -لزوم پوشش ریسک بلایای طبیعی کشور از طریق بازار سرمایه

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ایران کشور حادثه خیزی است، بنابراین باید در زمینه اوراق بیمه‌ای سریع‌تر وارد عمل شویم و این اوراق را در بخش حوادث طبیعی زودتر منتشر کنیم.

به گزارش تحلیل ایران ، غلامرضا سلیمانی صبح امروز در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بانک، بورس و بیمه گفت: یک نظام کارآمد تأمین مالی بستگی به فعالیت بخش‌های سه‌گانه بانک، بورس و بیمه دارد، بنابراین این سه بخش باید در اقتصاد به‌صورت متوازن رشد کرده باشد.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر این که صنعت بیمه می‌تواند دو نقش مهم در تأمین مالی داشته باشد و از سرمایه خرد مردم بهره بگیرد، افزود: در حال حاضر پرتفوی بیمه 60 هزار میلیارد تومان است که این عدد قابلیت ارتقا به 180 هزار میلیارد تومان را دارد.

وی با بیان این که ١٨ درصد از منابع بیمه از طریق سرمایه‌گذاری در بازار سهام تامین شده است، اضافه کرد: البته این رقم، مقدار کمی است.

سلیمانی با اشاره به این که در بخش بیمه‌های زندگی در کشورهای پیشرفته این سهم به 50 درصد می‌رسد، ادامه داد: سهم بیمه زندگی در سال گذشته به ١٥ درصد رسیده است که این مقدار باید افزایش یابد.

وی همچنین با بیان این مطلب که سهم اوراق بیمه‌ای در دنیا 30 میلیارد دلار است، گفت: در ایران که کشور حادثه خیزی است باید در این بخش سریع‌تر وارد عمل شویم و این اوراق را در بخش حوادث طبیعی زودتر منتشر کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: البته در این زمینه با تلاش فراوان صنعت بیمه، بیمه‌های با ریسک بالا از سوی شرکت‌های بیمه‌ای داخلی تحت پوشش قرار گرفته است و اگر اوراق بیمه منتشر شود، بازار سرمایه با بیمه‌های اتکایی خارجی که بعد از تحریم ایران را ترک کرده اند، جایگزین خواهند شد.

وی گفت: البته هر چند این موضوع البته ریسک بالایی را به عهده شرکت‌های بیمه قرار می‌دهد ولی منجر به رشد آنها خواهد شد. در عین حال باید تلاش کنیم تا اوراق بدهی را از طریق بازار سرمایه برای برخی شرکت‌های بیمه منتشر کنیم.

                               

اقتصاد     بورس     سهام     بلایای طبیعی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :