موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/147038 :کد

در تولید برق

تولید برق تجدیدپذیر کشور از مرز ۳ میلیارد کیلووات ساعت گذشت

  شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -تولید برق تجدیدپذیر کشور از مرز ۳ میلیارد کیلووات ساعت گذشت

وزارت نیرو اعلام کرد: بیش از سه میلیارد کیلو وات ساعت برق از محل انرژی‌های نو از تیرماه سال ۸۸ تا انتهای فروردین‌ماه سال جاری تولید شده است.

به ‌گزارش تحلیل ایران، از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، از تیرماه سال 1388 تا انتهای فروردین‌ماه سال جاری، سه میلیارد و 11 میلیون کیلووات ساعت از منابع تجدیدپذیر، انرژی تولید شده که این میزان تولید برق توانسته از انتشار حدود دو میلیون و 78 هزار تن گاز گلخانه‌ای بکاهد.
این میزان تولید انرژی‌های نو باعث شده 855 میلیون مترمکعب از مصرف سوخت‌های فسیلی در ایران که جزو عوامل اصلی آلایندگی هوا در کشور است، کاسته شود و بیش از 663 میلیون لیتر در مصرف آب نیز صرفه‌جویی شود.
هم‌اکنون 424 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به 706 مگاوات رسیده است.
تاکنون 100 نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و 46 نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است.
براساس این گزارش انرژی‌های تجدیدپذیر موجب اشتغال 43 هزار و 350 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کشور شده و حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از 123 هزار میلیارد ریال رسیده است.
43 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، 41 درصد از نوع بادی، 13 درصد از نوع برق‌آبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و یک درصد نیز از نوع زیست توده است.

                               

وزارت نیرو     نیروگاه                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :