موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/147111 :کد

در دانشگاه آمریکا

تیراندازی در دانشگاه آمریکایی قربانی گرفت

  چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۰۸:۳۵
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -تیراندازی در دانشگاه آمریکایی قربانی گرفت

رسانه‌های آمریکایی بامداد چهارشنبه از وقوع تیراندازی در دانشگاهی در ایالت کارولینای شمالی خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران، رسانه‌های آمریکایی از وقوع تیراندازی در دانشگاه «کارولینای شمالی» در شهر «شارلوت» آمریکا خبر داده‌ و نوشته‌اند این دانشگاه به حالت تعطیل درآمده است. 

گزارش‌های اولیه حاکی است یک فرد مسلح به سمت دست‌کم 3 نفر تیراندازی کرده است. پلیس، ضارب را دستگیر کرد. خبرگزاری رویترز نوشته در اثر این تیراندازی 2 نفر کشته و 4 نفر زخمی شده‌اند.

این تیراندازی سه روز بعد از تیراندازی در کنیسه‌ای در ایالت کالیفرنیا اتفاق افتاد. در آن رویداد که در منطقه «پووی»، واقع در شمال شهر «سن‌دیه‌گو» ایالت کالیفرنیا به وقوع پیوست یک زن کشته شده و ۳ نفر دیگر زخمی شدند.  

تیراندازی‌های مرگبار در آمریکا که هر ساله جان هزاران نفر را می‌گیرد چالش ادامه‌دار مسئولان این کشور است. آمریکا با آنکه حدود ۵ درصد از کل جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهد نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است. 

درباره دلایل این پدیده تا کنون تحلیل‌های مختلفی ارائه شده اما آزادی حمل سلاح توسط شهروندان اغلب مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل ایجادکننده این مشکل دانسته می‌شود.

 داده‌هایی که مرکز تحقیقات کنگره آمریکا جمع‌آوری نشان می‌دهد آمریکایی‌ها صاحب حدود نیمی از (48٪) از کل 650 میلیون قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر دنیا هستند. 

                               

آمریکا     تیراندازی     دانشگاه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :