موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی و دانشگاهی

a/147150 :کد

در آمریکا

افزایش تمایل دختران نوجوان آمریکایی به خودکشی

  شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۱:۵۷
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -افزایش تمایل دختران نوجوان آمریکایی به خودکشی

نتایج یک بررسی جدید علمی نشان می دهد تعداد دختران ۱۰ تا ۱۵ ساله آمریکایی که تلاش می کنند طریق مسموم کردن خودکشی کنند روز به روز در حال افزایش است.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از تک تایمز، نتایج یک بررسی جدید علمی نشان می دهد تعداد دختران 10 تا 15 ساله آمریکایی که تلاش می کنند از طریق مسموم کردن خودکشی کنند روز به روز در حال افزایش است.

گزارش یادشده که توسط محققانی در ایالت اوهایو و بر اساس داده های مرکز آمار آمریکا تهیه شده، هشداری برای مسئولان حوزه بهداشت عمومی در این کشور محسوب می شود.

آمار مذکور نشان می دهد اگر چه خودکشی دختران نوجوان طی سال های 2000 تا 2011 کاهش یافته، اما این روند از سال 2018 سیر صعودی به خود گرفته است. بیشترین میزان رشد مربوط به خودکشی نوجوانان دختر 10 تا 15 ساله است که از رشد 126 درصد به رشد 299 درصدی رسیده است.

هنری اسپیلر یکی از محققان این طرح می گوید: آمار یادشده نشان دهنده وقوع پدیده ای هشدار دهنده است و اگر ما درک نکنیم چرا چنین مساله ای رخ می دهد از مشکلاتی که در زندگی کودکانمان وجود دارد، مطلع نخواهیم شد. جامعه آمریکا باید تلاش کند این مشکلات را برطرف کند.

خودکشی دومین عامل اصلی مرگ و میر نوجوانان در آمریکا محسوب می شود و داده های موسسه ملی بهداشت روان در آمریکا نشان می دهد میزان خودکشی در این کشور دو برابر میزان قتل در آن است.

بر همین اساس میزان مرگ و میر پسران نوجوان به علت خودکشی 4 برابر دختران نوجوان است ولی رشد خودکشی دختران به علت مسمومیت عمدی خود آنها بسیار نگران کننده است. تلاش این دختران برای مسموم کردن خود از سال 2010 تا 2017 برابر با 268 درصد رشد کرده است. این رشد در مورد دختران 13 تا 15 سال به 143 درصد می رسد.

از مجموع 1.6 میلیون تلاش برای خودکشی نوجوانان که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته، 71 درصد مربوط به دختران نوجوان است.

                               

آمریکا     خودکشی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :