موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت و انرژی

a/147180 :کد

نیروگاه برق

اولین نیروگاه ۴۲ مگاواتی مپنا با توربین ایرانی به بهره‌برداری رسید

  یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۰:۵۵
تعداد بازدید : ۱۳۴   
 تحلیل ایران -اولین نیروگاه ۴۲ مگاواتی مپنا با توربین ایرانی به بهره‌برداری رسید

مدیر عامل مپنا با بیان اینکه ایران در احداث نیروگاه به خودکفایی کامل رسیده است گفت: نخستین نیروگاه ۴۲ مگاواتی ساخت مپنا در قالب نیروگاه‌های تولید پراکنده کاملاً ایرانی در حومه شهر زاهدان به بهره برداری

به گزارش تحلیل ایران،عباس علی آبادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین نیروگاه 42 مگاواتی به گونه‌ای طراحی شده که علاوه بر استفاده از گاز طبیعی قابلیت مصرف سوخت مایع را نیز دارد.

وی افزود: این نیروگاه گازی به آسانی قابلیت تبدیل به سیکل ترکیبی را دارد.

وی ادامه داد: طراحی توربین پیشرفته mgt40 حاصل تلاش متخصصان ایرانی و شرکت مپنا بوده و قابلیت هر دو کاربرد تولید برق و رانش مکانیکی را داراست؛ این توریبن به دلیل ضریب اطمینان بالای 99 درصد علاوه بر استفاده نیروگاهی در صنایع نفت و گاز نیز محصول پرکاربردی خواهد بود.

مدیر عامل مپنا ادامه داد: علاوه بر توربین، ژنراتور نیروگاه با ظرفیت 45 مگاوات و سامانه پیشرفته برق و کنترل آن به صورت کامل توسط ایرانی ها و مپنا به اجرا در آمده است.

به گفته وی راندمان توربین mgt40 بالای 32 درصد است.

علی آبادی تاکید کرد: برای اینکه ایران به خودکفایی در ساخت نیروگاه برسد مراحلی طی شده است؛ ایران در ساخت نیروگاه مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ توان این را دارد که تجهیزات را طراحی و احداث کند.

وی ادامه داد: شاید در دنیا برخی تجهیزات نیروگاهی احداث کنند اما شرایط تحریمی باعث شده که تجهیزات مورد استفاده اعم از ترمیم توربین و ژنراتور و بویلر و سیستم کنترل را بیاموزیم و اجرا کنیم.

                               

نیروگاه برق     انرژی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :