موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گوشت

a/147229 :کد

کشاورزی

قیمت گوشت تا پایان تابستان روند کاهشی دارد

  ﺳﻪشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ — ۱۰:۳۶
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -قیمت گوشت تا پایان تابستان روند کاهشی دارد

رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های خام دامی گفت: پیش بینی می شود قیمت گوشت به ویژه گوشت دام سنگین تا پایان تابستان امسال روندی کاهشی داشته باشد.

به گزارش تحلیل ایران ، فرهاد آگاهی افزود: قیمت دام سبک به ثبات نسبی رسیده و قیمت دام سنگین زنده هم 10 تا 12 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت گوشت به دلیل وجود هماهنگی میان مسئولان، واردکنندگان و توزیع کنندگان تحقق یافته است، اظهارداشت: ضریب بین قیمت گوشت قرمز با قیمت مرغ هم اکنون یک به هشت است.

رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های خام دامی گفت: دهک های ضعیف جامعه به سمت مصرف مرغ که قیمت آن در بازار با کاهش روبروست سوق داده شده اند.

وی با تاکید بر اینکه تقاضا برای گوشت قرمز کاهش یافته و منجر به ایجاد ثبات نسبی در بازار شده است، ادامه داد: قیمت ارز ترجیحی برای واردات گوشت حذف شده همین مسئله باعث کاهش فاصله قیمت گوشت داخلی با وارداتی می شود.

آگاهی با اعلام این مطلب که کاهش فاصله قیمت گوشت وارداتی با گوشت داخلی موجب حذف بازارهای موازی خواهد شد، گفت: قیمت گوشت دام سبک در کشتار گاه ها نسبت به چندماه گذشته کاهش یافته است.

وی با ذکر اینکه قاچاق دام زنده بسیار کم شده است، افزود: قاچاق گوشت نقش بسزایی در تعیین قیمت این محصول در بازار داخلی ندارد.

رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های خام دامی با بیان اینکه به خاطر خشکسالی های چندسال گذشته میزان تولید گوشت کاهش یافته است، اظهارداشت: قیمت گذاری دام با مشکلاتی روبرو بوده و از وزارت جهاد کشاورزی درخواست شده تا قیمت دام زنده را برای دامدار مشخص کند که تا کنون این مهم مورد توجه وزارتخانه مربوطه قرار نگرفته است.

وی با اعلام این خبر که قیمت دام زنده 20 درصد بالاتر از میزان تورم است، ادامه داد: گوشت تنظیم بازاری با ارز نیمایی وارد و قیمت آن با قیمت فعلی گوشت داخلی 10 تا 15 درصد فاصله خواهد داشت.

آگاهی در پایان یادآور شد: طی چند ماه آینده واردات گوشت به ویژه گوشت گوسفند از کشورهای CIS و آسیای میانه تا دو برابر افزایش خواهد یافت.

                               

اقتصادی     گوشت     صنعت     تجارت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :